Jump to content
IGNORED

[B5 AEB] Wygląd odmy


estepe
 Share

Recommended Posts

Witam, ostatnio wymieniałem uszczelkę pod pokrywą zaworów ale niestety olej po tygodniu znów zaczął przeciekać. Poczytałem na forum że powinno się wymienić filtr odmy ponieważ to może być przyczyną. Niestety nie wiem jak taka odma wygląda i gdzie jest umieszczona. Jeśli by ktoś wiedział proszę o jakąś podpowiedz, zależało by mi w szczególności na jakiejś fotce jeśli dało by rade.

Z góry wielkie dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Witam mam całkiem inny silnik więc niewiem jak jest u Ciebie więc poszukaj tego. Odma jest to to gumowa rurka która jest podłączona od pokrywy zaworów do układu ssącego przed przepustnicą a filtr jest to siatka która jest w pokrywie i należało by ją czyścic sprężarką ale to się robi przy zdemontowanej pokrywie jeszcze sprawdź czy poodłączeniu odmy od strony pokrywy w środku niema dodatkowej siatki jeśli jest wyjmij ją i wyczyśc w odmie może byc tłusty osad usuń go robi się on od niedogrzania silnika.

Link to comment
Share on other sites

W aeb odma idzie ze skrzyni korbowej od prawej strony silnika (stojąc przodem do silnika) i potem połaczona jest z taką metalowa rurka ktora idze na około pokrywy zaworów, a potem przez gumowy łącznik i taki baniaczek do dolotu. ZObacz moze ten baniaczek w rurze dolotowej masz zatkany.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki koledzy, odkręciłem ten pojemniczek przy dolocie, było sporo syfu ale filierka to raczej nie znalazłem, opiszcie jego wygląd jak możecie, czy to może jest takie coś między przewodami, dość małe, złożone z 2 części, wielkości trochę większej od 5zł?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...