Jump to content
IGNORED

Pokrywa zaworów - uszczelki

adaxdk
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

problem polega na uszczelkach pokrywy zaworów (1,9TDI 90KM). Sam fakt problemu nie dotyczy uszczelek ale jest z nimi związany. w zeszłym roku wymieniłem komplet uszczelek, ponieważ coś tam ciekło. po zimie okazało się, że znów cieknie ze wszystkich trzech dziur na śruby. Tak więc chce znów wymienić ale tylko te 6 pod i nad śrubami. I tutaj pojawia się problem. Jedną ze śrub mam wrażenie, może mylne, mogłem uszkodzić, za pomocą nieodpowiedniego nasadzenia sruby na gwint, mogło się stać, że "przegwintowałem" szpilkę od wałka. I co dalej, olej cieknie, a ja troche się boje że jak odkręcę będę bezradny.

Co w razie gdy nie będę mógł zakręcić jednej sruby i przycisnąć odpowiednio pokrywę ?

Po wymianie trzech uszczelek nie mam żadnych wycieków, ale zanim je założyłem to: dokładnie wyczyściłem, odtłuściłem ( nitro ), nałożyłem uszczelniacz który zakupiłem w sklepie motoryzacyjnym i dokręciłem,nakładając jeszcze na górę owego uszczelniacza. Co do rzekomo uszkodzonej śruby to sądzę że nie będzie tak źle. :hi:

Wykręć nakrętkę, te szpilki się wykręca z głowicy, abyś miał za co złapać czyli żeby tylko jej nie urwać, podpowiem że jak zostanie śruba z uszkodzonym gwintem można użyć główki wiertarki, tylko masz jedną szansę potem bedzie coraz gorzej, musisz porządnie skręcić uchwyt :).

hymm ... kupie nowe uszczelki i je wymienie przed zimą. powiedzcie mi tylko jaki smar uszczelniający moge dac jeszcze razem z nowymi uszczelkami. Żeby nie sr** się z tym co roku.