Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Metaliczny stuk i dymienie, praca na trzy gary

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Bardzo proszę kolegów o pomoc. Dziś rano poszedłem do samochodu odpaliłem na chwile bo miałem poprawić kostkę od podgrzewanych siedzeń i wszystko było ok silnik odpalił tak jak zawsze pracował ładnie i równo. Zgasiłem zrobiłem co miałem zrobić i chcąc sprawdzić czy siedzenie grzeje odpaliłem samochód ponownie lecz tym razem samochód odpalił tak jakby na trzy gary strasznie trzęsie dodatkowo zaczął kopcić raczej na czarno i słychać jakieś stukanie w silniku nie gazowałem go ale parę razy zgasiłem i odpaliłem i niestety za każdym razem jest tak samo zaznaczam ze wczoraj nie było z samochodem żadnych problemów. Wcześniej było słychać popychacz ale jak rozmawiałem z mechanikiem który robił mi rozrząd to powiedział żebym na razie spokojnie jeździł bo szkoda rozbierać rozrząd na nowo po paru tysiącach a od tego nic się nie stanie.

Czytałem kilka tematów ale po przeczytaniu żaden nie odpowiadał temu co się u mnie stało.

Co najgorsze aktualnie jestem w Niemczech nie mam vaga żeby sprawdzić błędy ale na desce się żadne nie wyświetliły.

A może ktoś będzie kojarzył jakiegoś mechanika w okolicy Heidenheim.

Co to może być może będę mógł sam coś sprawdzić?

Opublikowano

no to bardzo złyk znak.Zdejmij na dzien dobry pokrywe zaworow zobacz jak to wyglada.Sprawdz na ktorym garze nie chodzi odkrecajac rurki od wtryskow.Jak nie bedzie zmiany w pracy na ktoryms to na ten nie pali.Jak to nic nie pomoze glowica do gory,jak stuka mogl peknac tlok albo sie urwac.Ew scielo klin na wale i uderzyl tlok w zawory.ODPALANIE TERAZ JUZ NIE WSKAZANE

Opublikowano
  • Autor

zapomniałem dodać ze ten stuk który słychać jest identyczny jak od tego popychacza tylko tak jakby wyraźniej słyszalny.

kurcze mam nadzieje że to nic aż tak poważnego ze może coś z wałkiem rozrządu z tymi szklankami. a jak sciągnę teraz pokrywę zaworów nie mając nowej uszczelki to na starej narazie ewentualnie bedę mógł to złożyć.

Opublikowano

tak.Powiem tak nawet jak dasz nowa usczelke to cieknie,zawsze daje dodatkowo na silikon wtedy jest pewnosc.

Opublikowano
  • Autor

zdjąłem pokrywe zaworów okazało sie żę rozleciała się jedna szklanka popychacza regulatora hydraulicznego w drobny mak. wystarczy jak wymienię szklanki ustawie rozrząd czy mogło się coś więcej stać?

Opublikowano

owszem mogło,uwalic gniazdo popychacza i wtedy glowica do wymiany.Sprawdz dokladnie wałek na tej szklance.

Nie ulega watpliwosc ze musisz rozpiac rozrzad i walek do gory.

Opublikowano
Wcześniej było słychać popychacz ale jak rozmawiałem z mechanikiem który robił mi rozrząd to powiedział żebym na razie spokojnie jeździł bo szkoda rozbierać rozrząd na nowo po paru tysiącach a od tego nic się nie stanie.

Ehh te mechaniory.

Opublikowano

witam, czy może coś się wyjaśniło w Twojej sytuacji ? mam taki sam problem. jechałem polną drogą 20km/h i nagle silnik zaczął telepać się caly i coś mocno metalnicznie bije w silniku ... teraz przy odpaleniu jednorazowo pluje czarnym smugiem z tlumika ...

Opublikowano

Zrób tak jak radzą koledzy pokrywa do góry i patrz co się dzieje ewentualnie scieło klina na kółku wału i rozrząd się przestawił warto popatrzeć na punkty lub pada pompa wtryskowa.

Co to za silnik też AHU ?

Opublikowano

Co to za silnik też AHU ?

Nowszy 1Z.

Opublikowano

Co to za silnik też AHU ?

Nowszy 1Z.

moja odpowiedz tyczyła się kolegi "mlodycezar" A co do twojej wypowiedzi to z tego co mi wiadomo to 1Z jest starszą wersją Ahu. Chyba ze mam złe informacje. W sumie to są te same silniki :P

Opublikowano

Co to za silnik też AHU ?

Nowszy 1Z.

moja odpowiedz tyczyła się kolegi "mlodycezar" A co do twojej wypowiedzi to z tego co mi wiadomo to 1Z jest starszą wersją Ahu. Chyba ze mam złe informacje. W sumie to są te same silniki :P

Przeczytałem "co to za silnik teN AHU ?" :wink:

Opublikowano

znaczy się powiem tak : przygodę z audi a4 zacząłem 8 września i 15 września właśnie mi się to wydarzyło ; ( gościu od którego kupiłem autko pracuje w hamburgu i teraz nie odbiera ;/ audi ma silnik 1.9 tdi AFN 110KM ale ma zrobionego chipa na 131KM . pojeździłem nią tydzień więc jestem mega wkurzony ... zbytnio nie chce nic rozkręcać bo nie chce nic zepsuć ; ) pytam się na forum aby mniej więcej zorientować się co się stało ; ) jutro spróbuje załatwić jakiegoś mechanika. Dodam jeszcze iż wujek patrzył pod maskę i mówił że na jego oko to 4 wtrysk nie pracuje, ale mechanikiem nie jest więc nic nie grzebał.

Opublikowano
  • Autor

Sorki za późną odpowiedź ale neta nie mam stałego. czekam na części z polski nowe szklanki wałek rozrządu uszczelniacz itd i w sobote będę wszystko składał i powinno być ok. Gniazdo popychacza na szczęście nie ucierpiało. Koszt 500 zł ok chyba że ktoś w DE chce kupować to 420 Euro. tak że trzymajcie kciuki żeby żabcia w sobotę do mnie zagadała:)

---------- Post dopisany at 19:29 ---------- Poprzedni post napisany at 19:27 ----------

nawiasem mówiąc robię to pod blokiem w którym mieszkam. a najgorsze w tym wszystkim jest to usunięcie wszystkich pozostałości po szklance starej. pozdrawiam

Opublikowano

no to jesli ci nie uszkodzilo gniazda hydrosztosu to cud... kolesiowi w AFNie rozpiepszyło porezalo dosc grubo gniazdo. jego nie omineło zdjecie głowicy i regeneracja gniazda...

(jakbyś potrzebował głowice to mam)

Opublikowano
  • Autor

spoko dzięki za ofertę ale miejmy nadzieje że nie będę potrzebował:) wewnątrz gniazda nie ruszyło od góry pare rysek jest ale one wpływu na prace hydro mieć nie będą:) w sobotę jak poskładam i odpalę to dam znać jak jest:)

Powiedzcie mi jeszcze tylko jak jest z ustawieniem rozrządu gdyż na kole mam znak zero a jakiś centymetr wcześniej kreskę i nie wiem na co ustawić niby jak jest na kresce to blokada na pompie i wałek rozrządu można było zablokować i wszystko się zgadzało.

Opublikowano

W moim przypadku też właśnie rozwaliło gniazdo i to bardzo mocno ;/ tłok też tylko do wymiany ... także niestety ja popłynę na ok 2500zł bo jeszcze rozrząd itd ...

a kolego głowicę masz do AFN-ki ?

Opublikowano
  • Autor

wszystko sie udało zrobić autko już znowu śmiga koszt 55ozł i parę godzin roboty:) dziękuje koledzy za rady:) pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.