Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie zamyka drzwi pasażera, błąd 01812- rozwiązanie


Onkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W ubiegłym tygodniu przerwał mi się kabel masy w drzwiach pasażera a + trzymał się na kilku nitkach w związku z czym nie miałem wcale zasilania w tych drzwiach. Zabrałem się wiec i polutowałem wszystko. I niby działa szyba, podświetlenie przycisku szyby, na komputerze pokazuje zamknięcie i otwarcie drzwi a nie zamyka centralny, nie ma podświetlenia tej czerwonej lampki z boku i nie ma grzania lusterka. Przed całym zajściem wszystko było dobrze. Bezpieczniki ok, reszta kabli idących w gumowej osłonce są dobre. Nie wiem co jeszcze ma sprawdzić:kwasny:

Błąd na VAG-u jaki mam to 01812 - Supply Voltage for Door Controller: Pass. Side (J387)

37-00- Faulty

ROZWIĄZANIE: Dzięki cennym radom kolegi Dominika "DOMIN79" podjechałem do kolegi żeby podmienić sterownik drzwi pasażera. Podmieniłem, sprawdzam i wszystko działa. Więc wziąłem swój sterownik i zacząłem czyścić styki na nim. Na koniec psiknąłem kontakt spray-em i działa. Wszystko, nawet lampeczka ta czerwona :banan: :banan: :banan: .

JESZCE RAZ WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA DOMINIKA :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ma się sprawa z przerywaniem działania głośnika w drzwiach, przeczyszczenie styków przy "całych" przewodach pomaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie jak u kolegi wyżej, działa zamykanie szyby ,lampki świecą, komputer pokazuje otwarte drzwi a zamek nie działa. Zamek sprawdzony i działa, sterownik drzwi sprawdzony i również działa. Są to przednie drzwi pasażera błąd na vag-u ten sam co u kolegi: 01812 - Supply Voltage for Door Controller; Pass. Side (J387) . Ma ktoś jakieś pomysły? Audi A4 B6 2002 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa zamykanie i otwieranie centralnego zamka a prawych przednich drzwiach, kable sprawdziłem, nie swieci też czerwona lampka i przycisk opuszczania szyby a przyciskiem od kierowcy można sterować szybą pasażera, bład wyskakuje 01812. Podejrzewam moduł w drzwiach lub zamek, pod które piny w zamku podać napięcie 12v aby sprawdzic czy jest sprawny?

Edytowane przez luckd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotlet, ale co tam. To samo co post wyżej tyle, że drzwi lewe. Poprzedni właściciel ładnie połączył porwane przewody, reszta nie naprawianych przewodów w miarę luźne.
Słychać cyknięcie w drzwiach, przy otwieraniu/zamykaniu, lecz bez innej reakcji.
Podrzuci ktoś na które piny dać 12v? Niby zamiennik zamka 100zł, ale po co je tracić, jak nie to;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...