Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Cieknący hamulec ręczny


marcing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem ten sam problem. Chodzi zapewne o oring uszczelniający cięgło hamulca ręcznego. Z czasem zaczyna on przepuszczać. Mechanik powiedział ze zazwyczaj wymiana samego oringu nie wystarcza poniewaz samo cięgło jest juz skorodowane i nawet nowy oring nie zapewnia właściwego uszczelnienia ponieważ są wżery na cięgle i najlepiej kupic gdzie cały zacisk. zacisk oczywiście używany to wydatek około 250zł wiec dosc duzo. Warto kupic zestaw regeneracyjny zacisku tylnego i wymienic ten oring dodatkowo uszczelniajac go sylikonem, ja tak zrobiłem i narazie nie cieknie. zestaw regenaracyjny to wydatek 19 zł. wymiana tez nie jest trudna wystarczy zdjac koło odkrecic dosłownie 3 sruby i wydłubac srubokretem stary oring. Warto sprobowac zanim wyda sie kase na i tak nie pewny zacisk. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba cały zacisk rozbierać bo inaczej do oringu się nie dostaniesz. Ściągasz tłoczek, później jest seger i dopiero wyciągasz ten cały trzpień na którym jest oring. Tylko ostrożnie w tej ostatniej fazie bo są tam takie trzy małe kuleczki które łatwo zgubić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...