Jump to content
IGNORED

[ALL B5] Naprawa podświetlenia przy otwieraniu drzwi


predipl
 Share

Recommended Posts

Witam. Denerwuje Cię jak wysiadasz z zapalonego samochodu i podświetlenie się nie zaświeci ?? napiszę co zrobić aby to naprawić : Pierwszą rzeczą jest sprawdzenie czy przełącznik w podsufitce jest prawidłowo ustawiony (czyli w pozycji w prawo) Jeżeli dobrze a światło dalej się nie zapla trzeba sprawdzić przełączniki w zamku a więc do roboty. przełączamy przełącznik na podsufitce w środkową pozycje.

Zdejmujemy boczek : 2 śrubki na krzyżak po lewej i po prawej na górnych narożach, 1 przy uchwycie do zamykania drzwi (znajduje sie pod spodem) gdy ją odkręcimy i zdejmiemy plastik który odkręciliśmy ukażą nam się 2 kolejne śrubki i również je odkręcamy. Następnie łapiemy za cały boczek i do góry (schodzi bez problemu) gdy już go wyjmiemy odpinamy cięgno od klamki i wszystki kable aby nam nie przeszkadzała. Teraz bierzemy się za zamek. Odkręcamy go Torksem 2 śruby widoczne np. po otwarciu drzwi, odpinamy cięgna od klamki zamka (kluczyka) I RYGIELEK. Teraz najgorsze :) wyjąć zamek, Najlepiej wypiąć wcześniej kostkę która jest do niego wpięta. Jeżeli juz wypniemy powoli staramy się przekręcać zemek o 90 stopni w prawą stronę i wyjmujemy go. Ok teraz trzeba wyjąć przełącznik . Oto zamek i on :

dsc02197ip8.th.jpg

dsc02203fu6.th.jpg

Aby wypiąć przełącznik trzeba przełącznik zamykania zamka w dół oznaczony 2 następnie lekko odchylać i wysuwać go w kierunku strzałek 1 .

57607106vm6.th.jpg

wygląda on tak :

dsc02198jx9.th.jpg

Czytałem wcześniej że komuś wytarła się łopatka u mnie też troszkę była wytarta a więc ja podkleiłem :

dsc02200et7.th.jpg

Wazne jest również aby przeczyścić styki, najlepiej papierem ściernym :

dsc02201fd9.th.jpg i przemyć WD-40 również prysnąć w kostkę :

dsc02202nq3.th.jpg

jeżeli już wykonaliśmy te czynności nie wpinamy przełącznika w zamek, wcześniej sprawdzamy czy działa. Wpinamy go w kostkę i przełączamy przełącznik na podsufitce na prawo rysunek otwarte drzwi. powinno się zaświecić swiatło. teraz naciskamy przełącznik 1 dsc02199xv8.th.jpg

i sprawdzamy czy gaśnie światło. te 2 przełączniki czerwone nr 2 patrz rysunek powinny pstrykać. Jeżeli tak nie jest nadaję się on do wymiany. W ASO kosztuje około 30-40 zł

Należy pamiętać aby wszystkie inne drzwi nie były owtarte !!! jeżeli wsztstko działa wpinamy w zamek przełącznik i składamy wszystko do kupy. Mile widziane komantarze :)

Życzę powodzenia !!!!

* proszę oznaczyć zdjęcia logiem A4 Klub Polska - wszelkie informacje znajdują się TUTAJ - Łukasz

Link to comment
Share on other sites

Mnie udało się bez wykręcania zamka z drzwi. Odgiąłem metalowe blaszki z drugiego zdjęcia, wyciągnąłem krańcówkę, wyczyściłem, sprawdziłem, wsadziłem do zamka oraz dogiąłem tę blaszkę co była odgięta. Jeden warunek- trzeba mieć małe i zwinne rączki ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...