Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek - problem z otwieraniem


shin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj coś posypało się w centralnym zamku. Auto mam kilka miesięcy. Od początku nie działało podświetlanie wnętrza przy otwieraniu drzwi ale reszta działała ok. Dzisiaj przy otwieraniu auta z pilota alarm (dokładany) się zdeaktywował ale drzwi pozostały zamknięte. Po kilku próbach zauważyłem takie oznaki:

- kluczykiem otwiera tylko poszczególne drzwi ale przy zamykaniu zamyka wszystkie

- przy otwieraniu bagażnika kluczykiem otwiera i zamyka wszystkie drzwi (czyli działa normalnie)

- zamykanie z pilota działa normalnie

- zamykanie od wnętrza przyciskiem znajdującym się na boczku kierowcy działa ale otwieranie już nie

Czyli pompka raczej jest ok bo przy zamykaniu/otwieraniu bagażnika wszystko działa.

Wie ktoś może w czym tkwi problem, że zamykanie działa ale otwieranie już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przekręcaniu kluczyka w drzwiach przednich na otwórz na zacisku pompki C/9 kabel szaro-biały ma pojawić się masa. Jak jest masa to problem (np. zimne luty) w pompce jak nie ma to kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem auto pod kompa i pojawił się taki błąd:

01360 - Switch for Anti-Theft Alarm: Open
29-00 - Short to Ground 

Z tego co wyczytałem dotyczy to tylnej klapy, w której jednak otwieranie i zamykanie z kluczyka działa ok. Z braku czasu nie otwierałem pompki ale przysłuchałem się jej działaniu. Zarówno przy otwieraniu i zamykaniu pracuje krótko bo ok. 2-3 sek, nie jak w innych tego typu tematach od 10 do 15 sek. więc raczej jest sprawna. Zauważyłem też że przy uruchomionym samochodzie zamykanie i otwieranie z przycisku w drzwiach działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...