Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór EGR rozwalony , zaślepić czy kupić nowy


zradek1

Rekomendowane odpowiedzi

mam dwa błędy na kompie 19958 i 16618

okazało się że zawór EGR się zacina , nie zawsze odbija grzybek :) Teraz pytanie kupować nowy za prawie 700 zł czy zaślepiać , tylko co z błędami na kompie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo o tym na forum! Można i tak jak kolega piotrekvka poleca,ale możesz też odkręcić parę łatwo dostępnych śrub i wyciągnąć EGR-a na zewnątrz,dokładnie w środku wyczyścić,zamontować ponownie,wykasować błędy i długo jeszcze hasać na nim z zadowoleniem... a i przy okazji parę setek zostaje w kieszeni :))

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już go wyczyściłem dobrze ,zaczął dużo lepiej już chodzić , ale i tak się zacina. Spróbuje go na części pierwsze rozkręcić :)

---------- Post dopisany 03-10-2012 at 18:28 ---------- Poprzedni post napisany 30-09-2012 at 22:31 ----------

po wymianie EGR dalej jest to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przyczyny w zaworku lub przewodach podcisnien

w moim jak go kupilem mial lekkie przewod przetarcie i tez nie moglem dojsc a prosta przyczyna byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to BKE :) kupiłem używany EGR 140 zł ,nie nowy. Ale raczej jednak nie jest sprawny tak myślę. Na początku nie działał , było to samo , ale dzisiaj jak jechałem z pracy , po 2 zgaszeniu silnika(przejście w tryb awaryjny) nagle wszystko wróciło do normy, obroty normalnie się kręciły do czerwonego pola na każdym biegu. Elastyczność silnika nie do poznania i brak ograniczenia prędkości do 120 xD Ale po jakimś czasie znowu to samo. Po ponownym odpaleniu istna bestia. Na starym Egr od 4 miesięcy muł nie miał takich jazd ,jak ten co teraz mam. Zaworek podciśnienia sprawdzałem , wygląda ok. :)

Rozebrałem stary EGR , kilka fotek, nic szczególnego tam nie ma :)

2012_10_04_160.jpg

2012_10_04_162.jpg

2012_10_04_163.jpg

2012_10_04_165.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:00 ----------

umieszczam filmik jak działa mój EGR. Po ręcznym wysunięciu grzybka nie zawsze się schowa sam , raz chodzi lekko raz ciężko , było czyszczone ,smarowane różnymi preparatami , chodzi jak chce. Może ktoś napisać jak wygląda jego prawidłowa praca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...