Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtryski - regeneracja czy wymiana?


Tommekk

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje wymiana wtryskow. Alternatywa? 3,0 TDI? Ale cena juz znacznie wyzsza. Poza tym kazdy silnik cierpi na jakies bolaczki. Juz chyba sie skonczyla era niesmiertelnych niemieckich diesli. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W poniedziałek byłem ze swoim Audi A4 B7 BRD 2007 w serwisie ASO w Krakowie .

Od jakiegoś czasu szarpało coś silnikiem , ponoć od wtrysku .

Udało się - wszystkie 4 wtryski zostały wymienione za darmo . Jeśli po wyciągnięciu wtrysku okazuje się , że jest z wadliwej serii to wymieniają go - tak powiedział doradca serwisowy. Cała akcja warta jest ponoć około 7 tys PLN z tego co mówił mechanik .

3 godzinki w poczekalni i nowiutkie wtryski . Polecam to ASO - są bezproblemowi . Inną sprawą jest to ,że moje Audi było cały czas serwisowane w ASO przez poprzedniego właściciela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Chcialem dodac Panom, ze jestem po wtorkowej wymianie 3 z 4 wtryskow (1 wymienilem samodzielnie przed rokiem w ASO). Oficjalna akcja serwisowa ma kod 23K1 i jest wpisywana do ksiazki. Jesli zapytacie generalnego importera to odpowie Wam, ze akcja dotyczy wszystkich aut w ktorych potwierdzony zostanie wadliwy numer seryjny pompowtryskiwacza (chodzi o pompowtryski Siemensa). Dyskutujac o szczegolach tej akcji, przed moja wizyta w ASO, nie omieszkalem zapytac jakich aut to dotyczy. Importer stwierdzil, ze akcja dotyczy *wszystkich* samochodow w ktorych znajduja sie wadliwe pompowtryski (numery seryjne). Podkreslono, ze nie ma znaczenia czy auto jest sprowadzone czy krajowe (ja mam krajowe auto serwisowane od nowosci w ASO i nie mialo to dla mnie wiekszego znaczenia). Jednak importer nie krecil, ze moze to tylko samochody serwisowane w ASO, moze tylko z rynku polskiego. Powiedziano jasno, ze wymieniaja wadliwe czesci we wszystkich samochodach Audi, ktore objete sa usterka.

Z cala ta akcja mialem jednak mieszane uczucia. Najpierw zapewniano mnie, ze akcja potrwa najprawdopodobniej 2 dni. W pierwszy dzien sprawdza, potwierdza ze wtryski sa wadliwe i zamowia nowe wtryski "pod VIN". Potem na miejscu okazalo sie, ze sa wadliwe (czekalem) i ze beda wymieniac (w domysle zamowia). Jeszcze nie dojechalem z ASO do pracy a juz mialem telefon, ze wtryski maja na magazynie i wymienia mi szczesliwie tego samego dnia. Srednio mi to pasowalo do informacji uzyskanych wczesniej (zamowienie "pod VIN") wiec poprosilem o zapisanie mi numerow seryjnych pompek, ktore zalozono. O 12.30 pojazd byl gotowy do odbioru (kolejny telefon), wiec przypomnialem sie z moja prosba o numerach seryjnych (=naprawde zaczalem watpic czy wymienili czy nie). Po kolejnych 3ch telefonach z ASO i upewnieniu sie, ze "tak chce numery seryjne, nie katalogowe czesci; tak, maja wykonac demontaz czegokolwiek co potrzeba zeby zapisac mi te numery" ASO odpuscilo. Auto bylo gotowe na wieczor, dostalem gratis kartke na ktorej zapisano mi numery seryjne wszystkich wtryskow. Wyglada, ze zamontowano nowe z lipca biezacego roku.

Po pierwsze jest mi glupio, ze "przeczolgalem" biednych mechanikow - moze faktycznie ASO maja te czesci juz na magazynach, tylko konsultanci sa niedoedukowani i nie wiedza co jest na magazynie?

Po drugie najpierw mowia ze wyglada to tak, a potem jak okazuje sie ze wyglada inaczej dziwia sie ze klient ma watpliwosci co do przebiegu akcji.

Nie wiem co o tym myslec. Uparlem sie na te numery seryjne, tak jakbym nie wierzyl im w to co robia (a przeciez wierze). Ot, tak chwile zwatpienia, bo po prostu elementy drogie.

Panowie robta co chceta, ale proscie ASO tj. przedstawiciela producenta, by wadliwe czesci Wam wymienil. To nie jest kwestia dobrej woli moim zdaniem. Szanuje VAG, ze przyznalo sie do wtopy i w koncu zorganizowalo te akcje. Zycze Wam abyscie jak najmniej narzekali na swoje OOOO samochody :-)

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...