Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymieniony filtr paliwa a odpalanie silnika


kamilo2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów A4 ;)

Prosze na wstepie o nie wyrzucanie jak zawsze kolejnych postów do kosza,bo nie pytam by zająć komuś czas drodzy moderatorzy,a z zaistniałego przeważnie problemu.

A więc,podwórkowym sposobem wymieniłem filtr paliwa,wsadziłem jakis podobno markowy?purflux.Odpaliłem.idealnie,pochodził troszke,przegazowałem,poczekałem i wyłączyłem.Rano wsiadam do auta,i zdziwienie,kręce,kręce chyba z 5 sekund, no.załapał,w czasie jazdy dobrze się zachowywał,żadnych innych objawów,rozpędzał się normalnie.staje,odczekuje,wyłączam,a pal licho odpalam jeszcze raz,zaś to samo,objawy że słabo odpala,były bardziej odczówalne(kilka sek.kręcenia)albo i ich nie było,i tak na przemian..

Pytanie,co mogłem spieprzyć?Wydawałoby się że wszystko zrobiłem jak za każdym innym razem..Oczywiście,podczas wymiany fuiltyra paliwo z wężyków wyleciało mi na ziemie,ale odpalił no problemo od strzała.

Podczas wymiany mogłaby jakaś poluzowana część kaptura tego co się wkręca w filtr się zgubić?słyszałem że coś spadło,potem znalezc tego nie mogłem,ale czy w nim są takie częśći które się mogą zluzować?

Sam nie jestem w stanie tego stwierdzic,bo nie wiem jak powinno być.

Mozę jakiś wężyk uszkodziłem i łapie powietrze lewe-ale to tylko przy odpalaniu jest istotne?

pomożecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie filtra na nowy zalałeś go paliwem? Jak nie to znaczy, że się zapowietrzył. W takim przypadku możesz go odwodnić i zalać paliwem. Druga sprawa ile przejechałeś? Po wymianie filtra trzeba trochę pojeździć i trochę "depnąć". Sprawdź dokładnie śrubę odpowietrzjącą u mnie było może z 0,5mm luzu i kręcił ok 5s po dłuższym postoju. Dokręciłem na max i jak ręką odjął. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam koledzy jutro sprawdzę to i to w swoim traktorku,dzięki za podpowiedzi,pozdr,jak zobacze to odpowiem czy to cos z wyżej wymienionych;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...