Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z immobilizerem


champion14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu kupiłem audi A4 Avant, dostałem do niego jeden kluczyk więc uznałem że muszę dorobić przynajmniej jeszcze jeden. Pojechałem do ASO w Toruniu to zaśpiewali mi 600zł więc poczytałem na forum i zacząłem szukać experta który mi dorobi i zaprogramuje kluczyk. Po kilku dniach szukania polecono mi jedyną osobę która w Toruniu mi to zrobi. Pojechałem - cena 300zł. Pan podłączył "komputer" do auta i odczytał PIN i zaczął dorabiać klucz. Dorobił kluczyk ale nie chciał otworzyć drzwi z centralnym ale do stacyjki pasował, pan się trochę zdziwił ale dorobił drugi inną techniką i było OK i w drzwiach i w stacyjce. Zaczął programować kluczyk i immo. Po dwóch próbach z nowym kluczem nadal świeciła się lampka immo ale ze zdziwieniem odkryliśmy że mimo tego samochód odpala na dwóch dorobionych kluczykach bez zaprogramowanego immo i na oryginalnym. Pan się trochę wystraszył, ja zresztą też. Zaproponował żeby pojechać do experta od elektroniki bo on już nie orania o co chodzi. Pan Expert od elektroniki podłączył komputer i okazało się ze immo jest "odłączony" i proponuje parkować samochód na strzeżonym parkingu bo każdy może odpalić mój samochód jakikolwiek kluczykiem od audi. To wyjaśnia dlaczego pierwszy dorabiany klucz nie pasował do drzwi a do stacyjki tak. Samochód odpala na każdy kluczyku bez kodowania i innych bajerów. expert powiedział ze naprawa tego to dzień pracy i 500zł. Proszę o pomoc bo nie wiem co mam zrobić czy naprawiać immo?? czy macie jakieś lepsze pomysły. Dodam że jutro jestem umówiony z elektrykiem na montaż odcięcia zapłonu i pompy paliwa w moim audi i nie wiem czy poczekać z tym na naprawę immo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż dobre zabezpieczenia niefabryczne i będą lepsze niż fabryczny immobilizer.

Największa przeszkoda dla złodziei jest to, czego się nie spodziewają w samochodzie.

Dla nich fabryczny immobilizer to najprostsze co może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaleta tego,co masz tu na gorze ,jest to,ze tylko ty bedziesz wiedzial,gdzie to jest-no i ewentualnie osoba ,z ktora to bedziesz robil,kiedys z kolesiem zamontowalismy cos takiego,jak druga stacyjka,na kablu od aku-czlowieku,jak nie wiesz o czyms takim,to cala noc z latarka bedziesz szukal :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, jutro jadę żeby facet który montuje odcięcie zapłonu sobie zobaczył co i jak i się na piątek umówię. Myślałem też żeby wymienić wkładki w drzwiach kierowcy i klapie bagażnika i stacyjkę razem z kompletem kluczy dla świętego spokoju ale jak dzwoniłem do ASO to mówili ze ciężko bedzie i jak chce się dowiedzieć o cenę to muszę do nich przyjechać bo to nie na telefon, więc coś czuję że to sprawa niewarta zachodu. I tak chce zamienic "zwykły" klucz na ori scyzoryk od audi i zamontować centralny z pilota do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykup polisę AC od kradzieży ( 500-600zł na rok) i po zmartwieniu.

zadna polisa nie gwarantuje,ze auto zaparkowane w nocy,nad ranem dalej tam bedzie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...