Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa sterowanie fotela w dół


Arczi1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóz stała sie dziwna rzecz, przestało mi działac sterowanie fotela pasazera góra/dół. A wszystko to sie stało po zabawie młodszego braciszka(klikał góra dół). Wyjąłem fotel i rozebrałem go. Po sprawdzeniu i złozeniu okazało sie ze silnik jest sprawny bo fotel podnosi do góry a do dołu juz nie chce, przełacznik tez rozbierałem i po obejrzeniu wydaje sie tez sprawny(nie widac uszkodzeń). Dodam ze sterowanie ledzwiami dziąła bez problemu, wszystkie styki przeczysciłem i przejrzałem okablowanie, nie widac rzadnych otarc czy przełamań. Zebatki tez są całe nic nie jest połamane.

Jak fotel podniesie sie do góry w krańcowe polożenie to nie mozna go juz opuscic.

Nie wiem czy to silnik czy raczej moze przełącznik. Ktos miał cos podobnego.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jak długo miałęś odłączony fotel? Bo ja miałem problem z niedziałającymi ledźwiami i fotel był wyciągnięty na 2-3 godzinki, akumulator również odłączony i po powrocie fotela na swoje miejsce wszystko było dobrze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak jutro trzeba sie troche schylic i tam luknac moze jest jakas kostka z przewodami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz najlepiej całe ako bo inaczej możesz mieć błąd poduchy.

caly odlaczyc czy wystarczy tylko - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba w moim przypadku nic to nie da bo jak dzisiaj sprawdzalem to sterowanie gora dol dziala a na boki nie dziala wiec cos jest pokickane ale sprobuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlaczenie jedynie aku raczej nie da zbyt wiele

wiesz u mnie odłączenie aka potem wyjecie fotela na okolo 3 godzinki podziałało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelem sa 4 kąstki wystarczy je odłaczyc, nic trudnego, a blad poduchy mozna skasowac bez problemu vagiem lub VCDS.

Silniczek zwiesic sie nie mógł bo działa sterowanie do góry. Podejrzewam przełacznik, mam juz nowy(uzywany) i w najblizszych dniach wymienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelem sa 4 kąstki wystarczy je odłaczyc, nic trudnego, a blad poduchy mozna skasowac bez problemu vagiem lub VCDS.

Silniczek zwiesic sie nie mógł bo działa sterowanie do góry. Podejrzewam przełacznik, mam juz nowy(uzywany) i w najblizszych dniach wymienie.

jak wymienisz daj znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymienilem w koncu przelacznik, i okazało sie ze działa. Fotel ładnie chodzi gora dól.

Po wymianie postanowiłem rozebrac stary przełacznik na czesci pierwsze, okazało sie ze osmalona jest blaszka odpowiedzialna za przełaczenie w dół, ta blaszka znajduje sie w czanym kwadraciku na płytce drukowanej, z ktorego wychodzi bolec od przelacznika. przecysciłem ja papierem scierny(delikatnie) złozyłem, i okazało ze ten przełacznik tez działa.

Na szczescie nowy(stary) kosztowal mnie tylko 30PLN. Bedzie na zapas jak by cos sie znowu stało:)

---------- Post dopisany at 11:07 ---------- Poprzedni post napisany at 10:55 ----------

Przedstawiam zdjecie przełacznika, strzałka czerwona(troche cieńka) oznacza osmolone miejsce. Zdjecie zrobione po oczyszczeniu. Moze sie komus przyda.

2012_11_15_10_57_55_73.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...