Jump to content
IGNORED

[B5 APT] Szarpie przy ruszaniu

Przemek_Rybnik
 Share

Recommended Posts

Witam, mam problem polegający na tym iż, moja a4 szarpie przy ruszaniu jeśli nie dodam gazu ( a ile tego gazu to zależy od obciązenia) Podobno to mogą byc następujące rzeczy; sprzęgło, fałszywe powietrze, świece lub kable. Ostatnio wymienialem rolke napinacza paska klinowego i widac było ze sam napinacz jest troche wyrobiony i moze to jest przyczyna. z góry dzięki za informacje

* zapoznaj sie prosze z regulaminem. w temacie zakladanego watku stosujemy wlasciwy prefix [Musashi]

Ja stawiam, że jest zerwana poduszka silnika lub skrzyni biegów. Weś sobie kumpla, otwóż maskę, zaciągnij ręczny i niech kumpel powoli rusza a ty opserwuj co się dizieje z poduszkami. :mysli:

dla mnie to brzmi jak, dwumasowe koło zamachowe. Czyli tłumnik drgań skretnych... obym się mylił.... :)

Nie, spoko, w ADR w 95 chyba (?) jeszcze nie było dwumasa. Ale tłumiki drgań na tarczy sprzęgłowej też wchodzą w rachubę. Poza tym to nie jest V8, jak szarpnie przy ruszaniu bez gazu to do jakiegoś tam stopnia to jest normalne.

Podłączę się do tematu, też mam taki problem. Tyle tylko że szarpie mi wyłącznie na rozgrzanym silniku i skręconych kołach. Poduszki pod silnikiem i skrzynią sprawdzałem i są OK. Tak że to chyba sprawa sprzęgłowa.