Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI spalanie rzeczywiste a spalanie wg FIS - FIS zaniza o 2 litry :/


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podzielę się spalaniem: silnik 2.0 TDI BRE 140 KM skrzynia 6-biegowa manual

u mnie wychodzi za każdym razem w okolicach 6,5l (jazda głównie po mieście i w okolicach, czasami wypad za miasto na odległośc do 50km) a na fisie pokazuje cały czas około 5,5l więc zaniża jakiś litr.

Autem jeździe więcej Żona niż ja a nawet jak ja prowadzę i z nią jadę to cały czas mnie stopuje. Ona jak jeździ to bije rekordy w niskim spalaniu (i za nic jej nie mogę przetłumaczyć że nie można tak jeździć TDI:facepalm:) a ja jak wsiadam (i jadę sam oczywiście) to nadrabiam i stąd to 6,5l bo przypuszczam że jeśli bym ja jeździł i bez Żony na pokładzie to ty było w granicach 7l a może i 7,5l.

Jeśli chodzi o pojemność baku to wg oryginalnej instrukcji wydanej w salonie to w moim przypadku przy napędzie przednim i sedanie to 70l.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosz kuźwa nie wierze ze oska ma 70L bak... boje sie testowac ,aby wylatc całkowicie paliwo i sprawdzić ten niby fakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakbym musiał jeździć po mieście żeby mi spalił 5,5litra :) Na trasie najmniej miałem 5,6l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mojego baku wchodzi 70 l !!! spalanie jazda TYlko po miescie to 8,6l na 100km trasy krótkie po 6 km do pracy ciagle swiatła i korki;/ wieczorem ja czasem przegonie;) zeby nie zamulac jak wpadne na trase ostatni wypad 5 osób dorosłych pełny bagaż trasa 150KM prędkość 140-160 wyszlo 6,4 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakbym musiał jeździć po mieście żeby mi spalił 5,5litra :) Na trasie najmniej miałem 5,6l :)

No tak mi wychodzi - od czasu zakupu tankuje go zawsze do pełna pod korek i cały czas wychodzi w okolicach 6,5-6,8l - może mam coś z przepływomierzem ? Jak w poprzedniej B5 AJM miałem padniętą przepływkę to też mi bardzo mało palił a po jej wymianie spalanie wzrosło. Czytałem na forum że tak jest przy padniętej przepływce. Nie wiem cholera, wcześniej przed zakupem nigdy nie jeździłem żadnym 140 KM żeby mieć porównanie. Niby dobrze się zbiera ale wydaje mi się że powinien dużo lepiej w porównaniu do poprzedniego AJM chociaż w sumie AJM był 100 kg lżejszy... muszę go dać do serwisu chyba na przegląd - na ostatniej fakturze jak kolega od którego go kupiłem robił przegląd w ASO przy 115 tyś km (teraz jest 149 tyś.) ASO napisało że do wymiany jest przewód turbosprężarki (z pewnością może to mieć wpływ na przyspieszenie ale czy i spalanie ?). Tylko o jaki przewód im mogło chodzić - może ktoś podpowie (do tego serwisu co to napisał mi trochę nie po drodze żeby się dopytać) żebym sam mógł go może zdiagnozować - może można go samemu wymienić bo w ASO to za usługę zaśpiewają jak za zboże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie kolego Pablo.Mam silnik BRE 2006r. i na trasie spokojnie można zejsc do 5,8 nie przekraczając 120 km/h. W mieście max 7,5l (chyba że stoisz godzinami w korkach to wiadomo że więcej). Średnie spalanie w-g fis ( i w rzeczywistości) to 6,5 l- z tym że wiekszosc jeżdżę na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, może ktoś coś wymyślił w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego już 1,5 rok sie męczysz z tym.

Musisz mieć dużo nie przespanych nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki Ty masz problem? :facepalm:

Z niczym się nie męczę, podbiłem temat bo może przez ten czas ktoś coś wymyślił.

A o mój sen się nie martw, śpię dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie kolego Pablo.Mam silnik BRE 2006r. i na trasie spokojnie można zejsc do 5,8 nie przekraczając 120 km/h. W mieście max 7,5l (chyba że stoisz godzinami w korkach to wiadomo że więcej). Średnie spalanie w-g fis ( i w rzeczywistości) to 6,5 l- z tym że wiekszosc jeżdżę na trasie.

U mnie przed synchronizacją wałków spalanie na fisie było 5- 6. Po synchro jest średnia 6,5- 7,5 miasto. Na trasie spalanie przy 120 około 6. Pojemność zbirnika fakt 70 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki Ty masz problem? :facepalm:

Z niczym się nie męczę, podbiłem temat bo może przez ten czas ktoś coś wymyślił.

A o mój sen się nie martw, śpię dobrze.

Ja problemu nie mam żadnego.

Tylko podziwiam wytrwałości.

P.S. Nerwowy jesteś, może to przez te nie przespane noce :) Luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na trasie odcinek 80km, włączony tempomat , prędkość 100 km/h obroty około 1700 na fisie pokazywało mi średnie spalanie 5.1-5.3. Czy to jest w normie czy raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na tempomacie przy 90km/h na 6 biegu :wink:

mam multi. Nie wiem czy przez tą synchronizacje coś nie popierdoliłem. Wydaje mi się że wcześniej mniej palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na tempomacie przy 90km/h na 6 biegu :wink:

A ile powinno być? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na tempomacie przy 90km/h na 6 biegu :wink:

A ile powinno być? :)

ponizej 4 jest u mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na tempomacie przy 90km/h na 6 biegu :wink:

A ile powinno być? :)

ponizej 4 jest u mnie

To u mnie było około 4, 4,5 może przed synchro. Wiem że przy 160km/h spalanie miałem na fisie 6,1. A teraz to nawet nie chce sprawdzać:facepalm:

---------- Post dopisany 18-04-2014 at 07:09 ---------- Poprzedni post napisany 10-04-2014 at 06:51 ----------

Zrobiłem 220km z czego 50km na trasie przy prędkości 100km/h , reszta po mieście. Zalałem 18 litrów i wyszło mi średnie spalanie około 8,18 litrów na sto.

---------- Post dopisany 20-04-2014 at 08:05 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2014 at 07:09 ----------

sprawdz na tempomacie przy 90km/h na 6 biegu :wink:

A ile powinno być? :)

ponizej 4 jest u mnie

To u mnie było około 4, 4,5 może przed synchro. Wiem że przy 160km/h spalanie miałem na fisie 6,1. A teraz to nawet nie chce sprawdzać:facepalm:

---------- Post dopisany 18-04-2014 at 07:09 ---------- Poprzedni post napisany 10-04-2014 at 06:51 ----------

Zrobiłem 220km z czego 50km na trasie przy prędkości 100km/h , reszta po mieście. Zalałem 18 litrów i wyszło mi średnie spalanie około 8,18 litrów na sto.[/Q

Dzisiaj na odcinku 200 do Wawy przy prędkości 100 km/h spalił mi 5,5 litra/100. Na fisie pokazywało mi cały czas 5,5 litra średnie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie lupo 3L. ;-) 140koni musi zjesc...nie przesadzajcie. mi 170tka 8mke pali i jestem zadowolony... mul motor to napewno nie bedziesz narzekal na awarie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...