Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda z Oc-kilka pytan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko co do szkod z OC sprawcy. Mam zarejstrowane na siebie trzy samochody. Jeden jest tylko moj, drugi tez a trzeci- brat jest glownym wlascicielem a ja wspolwlascicielem. KAzdy jest ubezpieczony w innym zakladzie. Brat spowodowal kolizje-zarysowal trzy elementy w starym Roverze. Mam teraz pytanie: czy mi jako wspolwlascicielowi tez zabiora znizki i jak to bedzie wygladalo ? Czy zaklady sie kontaktuja miedzy soba i kiedy dostane podwyzszone skladki?

No i ile moga mi zabrac ? Czy przy kontynuacji mam obowiazek sam zglosic ze bylo jakies zdarzenie-choc ja fizycznie nei bralem w tym udzialu -a jestem tylko wspolwlascielem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierają tobie też. Oni sie nie skontatkuja raczej ze soba, ale jak sobie nagle sprawdza ze byla szkoda, to bedziesz doplacal roznice miedzy oc ze szkoda, a bez. Nic nie zglaszasz, po co im to ulatwiac? :)

A zabrac moga 10% , 15% a nawet wiecej jak 20% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to zależy od ubezpieczalni. U mnie sytuacja taka: auto zarejestrowane na ojca, ja jestem współwłaścicielem. Jakiś czas temu ojciec spowodował niewielką stłuczkę swoim autem. Miesiąc później ubezpieczałem swoje. Ubezpieczenie jest na niego (60% zniżek), ale nie potrącili nic, chociaż przyznałem, że była szkoda, bo nie była na moim aucie. Ubezpieczenie w Link4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przyznawaj. TU nie komunikują się ze sobą. Każde TU ma swoje OWU i tam jest napisane co i ile komu potrącają za szkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komunikują się ze sobą bo nie muszą. Jest baza Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i każda szkoda jest tam zgłaszana. Każde TU ma wgląd do tej bazy. Nie polecam zatajania szkody przy kolejnym ubezpieczeniu bo mogą potem sprawdzić i przyjdzie wezwanie do dopłaty składki i w efekcie zapłacisz jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...