Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z elektryką przy tylniej wycieraczce - AVANT


grochu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zbliża się sezon jesienno zimowy i muszę się w końcu zabrać za naprawę tylnej wycieraczki.

Problem pojawiał się stopniowo, tzn. po włączeniu wycieraczki manetką przy kierownicy, wycieraczka raz się włączała raz nie działała wcale. Za którymś razem udało mi się ją załączyć. Ale wiosną ostatecznie odmówiła współpracy. Wczoraj ściągnąłem osłonę i żeby posprawdzać styki itp.

Wtyczka ma 4 przewody koloru od lewej strony: żółty, niebieski, zielono-zółty i brązowy. Po połączeniu przy pomocy kabelka z żarówką zielono-zółtego i brązowego wycieraczka działa normalnie, bez względu na to czy włączam manetkę przy kierownicy.

Poradźcie mi gdzie szukać przyczyny. każdy wie jak wygląda jazda avantem w deszczu bez tylnej wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem napewno nie tkwi w manetce tylko w silniczku tylnej wycieraczki one bardzo często się zapiekają i przestają działać musisz wyjąć silniczek rozkręcić go na czynniki pierwsze wyczyścić i powinno działać tylko musisz go rozebrać dokładnie bo to się zapieka ten trzpień który obraca wycieraczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli daje sygnał na wycieraczkę bezpośrednio i śmiga, to nie jest zapieczona.. pytanie który kabelek daje komendę startuj skoro są cztery, sprawdź kabelki w gumie między sufitem a klapą może sygnałowy się urwał przetarł itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...