Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zakodowaniem Immo do nowego Ecu


tom2009

Rekomendowane odpowiedzi

vag commanderem najtańszym powinieneś to odczytać, ale nie z licznika tylko z ecu, czyli musisz zapiąć stare ecu i odczytać pin z niego, bo z licznika nie pójdzie. W podanym przez ciebie linku jest napisane jak odróżnić immo2 od immo3 więc to musisz sprawdzić żeby być pewnym na 100%. Bo w immo3 musisz zapisać vin w ecu natomiast w immo2 nie.

niby czemu nie da rady z liczika?? prosciej i szybciej

---------- Post dopisany at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany at 23:40 ----------

Witam

Panowie mam problem z zakodowaniem immo do nowego ecu. Robię to zgodnie z instrukcją:

Install the new ECU in the car

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

Leave channel at "00"

[Read]

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

[Exit]

Turn ignition OFF for 15 seconds. Start vehicle.

Próbowałem już na wszystkie sposoby i nic z tego. Nagrałem filmik bo może popełniam jakiś czeski błąd ? Trochę kiepska jakość ale chyba coś tam widać.

Co o tym myślicie ?

to instrukcja do swapowania NOWEGO ECU(brand new) do uzywki jest inna piny musisz miec ze starego zestawu oraz z nowego ecu (uzywka) 17 instr. 11 log podajesz pin stary 10 adapt chanel 50 pin nowy i tak samo w engine 01 11login pin nowy 10 adaptacje ch 50 pin stary i gotowe jakos tak dokladnie nie pamietam sprawdz na ros techu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw kolega musi zobaczyc jaki typ ma immo? 2 czy 3?

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 22:57 ---------- Poprzedni post napisany at 22:48 ----------

vag commanderem najtańszym powinieneś to odczytać, ale nie z licznika tylko z ecu, czyli musisz zapiąć stare ecu i odczytać pin z niego, bo z licznika nie pójdzie. W podanym przez ciebie linku jest napisane jak odróżnić immo2 od immo3 więc to musisz sprawdzić żeby być pewnym na 100%. Bo w immo3 musisz zapisać vin w ecu natomiast w immo2 nie.

niby czemu nie da rady z liczika?? prosciej i szybciej

---------- Post dopisany at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany at 23:40 ----------

Witam

Panowie mam problem z zakodowaniem immo do nowego ecu. Robię to zgodnie z instrukcją:

Install the new ECU in the car

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

Leave channel at "00"

[Read]

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

[Exit]

Turn ignition OFF for 15 seconds. Start vehicle.

Próbowałem już na wszystkie sposoby i nic z tego. Nagrałem filmik bo może popełniam jakiś czeski błąd ? Trochę kiepska jakość ale chyba coś tam widać.

Co o tym myślicie ?

to instrukcja do swapowania NOWEGO ECU(brand new) do uzywki jest inna piny musisz miec ze starego zestawu oraz z nowego ecu (uzywka) 17 instr. 11 log podajesz pin stary 10 adapt chanel 50 pin nowy i tak samo w engine 01 11login pin nowy 10 adaptacje ch 50 pin stary i gotowe jakos tak dokladnie nie pamietam sprawdz na ros techu

Odwrotnie. najpierw sie logujesz nowym pinem a później w kanale 50 podajesz stary pin i zegary przejmują vin z auta. I to jest instrukcja do starych zegarów. i dotyczy rb4 2000-2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem. Tak napisali w ross tech. b5 za dużo nie robiłem. ale źle napisałeś instrukcje przyuczenia zegarów. Niech kolega podjedzie do mnie do wrocka to mu temat ogarne w 15 minut. Sory ale byle kabelkiem za 50zł to za dużo nie zdzialasz. A jak już sie coś spiepszy to będzie płacz. Jak ktoś jest mądrzejszy to niech pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem. Tak napisali w ross tech. b5 za dużo nie robiłem. ale źle napisałeś instrukcje przyuczenia zegarów. Niech kolega podjedzie do mnie do wrocka to mu temat ogarne w 15 minut. Sory ale byle kabelkiem za 50zł to za dużo nie zdzialasz. A jak już sie coś spiepszy to będzie płacz. Jak ktoś jest mądrzejszy to niech pomaga.

trzeba by sie postarac zeby cos tu spieprzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. sory bo to jest zmiana ecu a nie licznika. W przypadku wymiany licznika jest odwrotnie. najpierw pin z nowego licznika a w kanale 50 stary pin z ecu. A jak się ecu zmienia to najpierw nowy pin a później stary z licznika. Sorki :hi:

---------- Post dopisany at 23:18 ---------- Poprzedni post napisany at 23:16 ----------

Ja nie wiem. Tak napisali w ross tech. b5 za dużo nie robiłem. ale źle napisałeś instrukcje przyuczenia zegarów. Niech kolega podjedzie do mnie do wrocka to mu temat ogarne w 15 minut. Sory ale byle kabelkiem za 50zł to za dużo nie zdzialasz. A jak już sie coś spiepszy to będzie płacz. Jak ktoś jest mądrzejszy to niech pomaga.

trzeba by sie postarac zeby cos tu spieprzyc

A te commandery to troche potestowalem i o ile w edc15 nic sie nie uwali to w liczniku zly przebieg odczytuje i jak się probuje zapisac nowy to uwala wsad licznika. oczywiście uprzednio zczytany innym sprzetem po przywróceniu kopii zapasowej wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...