Skocz do zawartości
IGNOROWANY

biały dym :(


zak2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dziś spadło trochę śniegu i pogoda się zmieniła. Mam swoje audi od paru miesięcy a dziś po dłuższej przejażdżce ujrzałem biały dym, czy to może być uszczelka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak jest zimno i wilgotno to zanim się nie zagrzeje będzie biały dym, który jest parą wodną zauważyłem to zjawisko poniżej temp +5*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ubywa ci płynu to bym się nie przejmował. Może silnik nie dogrzany i to para wodna w końcu zrobiło się zimno.

Dokładnie tak ;) Mój na przelocie to teraz kopci parą na zimnym,że ojacie :P a jak się zagrzeje to jest git ;)

tez tak mam nie ma sie czym przejmowac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może niech kolega sprawdzi zapach tego dymu nie powinien być jakiś mocno śmierdzący skoro to para wodna, oby nie śmierdziało np. spalonym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tak jak ktoś wyzej mówił płyn w układzie chłodzącym, czy nie ma tłustych plam. Jeżeli uszczelka by klękła, miałbyś masło w oleju. Więc posprawdzaj płyny, zobacz czy w zbiorniczku na płyn nie ma zapachu oleju. Ogólnie to naturalne że przy wachaniu temperatur (wysoka spalin, niska powietrza) para wodna jest bardziej widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dziś spadło trochę śniegu i pogoda się zmieniła. Mam swoje audi od paru miesięcy a dziś po dłuższej przejażdżce ujrzałem biały dym, czy to może być uszczelka ??

Doradzacie koledze zak2012, że to para dopóki się nie zagrzeje ale jak sam napisał "PO DŁUŻSZEJ PRZEJAŻDŻCE" to chyba raczej zdążył by się nagrzać co nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mnie w kraju ale dowiedziałem się że w moim aucie dzieje się tak samo.

Czy ktoś może podsumować co sprawdzić żeby wykluczyć jakąś usterkę?

Podkreślam że jestem laikiem a to mój pierwszy samochód.

Do tej pory:

-sprawdzić czy nie ubywa płynu;

-sprawdzić czy nie ma tłustych plam w zbiorniczku na płyn i czy nie pachnie olejem;

-sprawdzić zapach dymu (powinien być raczej neutralny skoro to głównie para wodna);

-...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brb nie dymi wcale w trasie gdy silnik jest rozgrzany ale gdy silnik jest rozgrzany i postoję min 15 minut na luzie to zaczyna kopcić na biało przy ruszaniu i do tego strasznie śmierdzi.... Może to wypalanie dpf-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...