Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pali się ESP i EPC po myjni


wojtcem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - jak w temacie

po każdym wyjeździe z myjni palą się te dwie kontrolki, samochód jest słabszy i zmienia biegi (tiptronic) dopiero po mocnym podkręceniu obrotów...Na dodatek wczoraj (samochód na podwórku i 10 cm śniegu) z rana też niestety tak się stało i na dodatek jeszcze się zaświecił CHECK ENGINE.....

Po pojeżdżeniu troszkę w tą i spowrotem, zgaszeniu i ponownym odpaleniu kontrolki gasną (czasami dzieje się tak po 2 albo 3 odpaleniu). Wygląda na to, że gdzieś dostaje się wilgoć - czy ktoś wie gdzie są czujniki tych kontrolek?? Gdzieś na elektroda.pl wyczytałem że moduł sterujący komputera jest pod podszybiem po stronie kierowcy czy tam trzeba szukać??

Z góry dziekuję za wszelką pomoc )

Wojtass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy nie zalało Ci przekaźników i ECU na podszybiu. Jak otwierasz maskę to prawa strona komory na górze, zdejmij tą pokrywę i zobacz, czy nie ma tam wody :).

Ja pewnego razu miałem tam akwarium i własny ekosystem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo, zapalały mi się te dwie kontrolki, gdy lała mi się woda na przekaźniki i ECU, u mnie akurat pęknięta była pokrywa od skrzynki ECU.

Sprawdź to co napisał kolega wyżej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki :)) jak znajdę chwilkę to wsadzę tam łapy i bede kombinował :))

---------- Post dopisany 27-11-2012 at 23:09 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 16:04 ----------

ok - się okazało, że ktoś wcześniej próbował wyrwać obudowę ECU na siłę - bez odkręcania śrubek - i połamał wsiooooo......

Po wymianie obudowy i przeczyszczeniu wszystkiego do suchego styku ;)) wszystko gra :))

Temat do zamknięcia - Dziękuję za pomoc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...