Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pytanie o silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam pytanie dotyczące silnika diesla 1.9 tdi. Jeśli jest uszkodzona uszczelka pod głowicą to oczywiście spaliny uciekają przez wadliwą uszczelkę i dostają się do płynu chłodzenia a ten wyrzucany jest przez korek. Czy istnieje inna droga przez którą mogą się wydostawać spaliny i dotrzeć do płynu chłodzenia ??

Opublikowano

To raczej płyn dostaje się do komory spalania i w efekcie go ubywa, a dodatkowym objawem jest "niebieskawy" dym z wydechu. Jak ci wywala płyn przez korek to może nie masz obiegu i po prostu się gotuje?

Opublikowano

wszystko zalezy od stopnia uszkodzenia uszczelki .jesli jest to niewielka nieszczelnosc to efekt jest tego typu- gdy cisnienie sprężania/spaliny dostaja sie do ukł.chłodzenia robia sie twarde bardzo przewody wodne, do tego opróżniana jest nagrzewnica przez cisnienie z płynu i brak jest ciepłego ogrzewania i słychac bulgotanie w desce rozdzielczej. gdy cisnienie w układzie przekroczy 1,5bar otwiera sie zaworek w korku zbiorniczka plynu wyrównawczego i płyn wyrzucany jest na zewnatrz kanałem opływowym pod zbiorniczkiem jest taki jakby mini króciec.A przy wykonaniu testu na zawartość CO2 test nie pokazuje nic nie zmienia koloru

Opublikowano
wszystko zalezy od stopnia uszkodzenia uszczelki .jesli jest to niewielka nieszczelnosc to efekt jest tego typu- gdy cisnienie sprężania/spaliny dostaja sie do ukł.chłodzenia robia sie twarde bardzo przewody wodne, do tego opróżniana jest nagrzewnica przez cisnienie z płynu i brak jest ciepłego ogrzewania i słychac bulgotanie w desce rozdzielczej. gdy cisnienie w układzie przekroczy 1,5bar otwiera sie zaworek w korku zbiorniczka plynu wyrównawczego i płyn wyrzucany jest na zewnatrz kanałem opływowym pod zbiorniczkiem jest taki jakby mini króciec.A przy wykonaniu testu na zawartość CO2 test nie pokazuje nic nie zmienia koloru

Dzięki za informację. Cały czas się uczę. :hi:

Opublikowano
Czy istnieje inna droga przez którą mogą się wydostawać spaliny i dotrzeć do płynu chłodzenia ??

Poprzez rozszczelnioną chłodnicę spalin (znajdującą się pod kolektorem ssącym pomiędzy wyjściem spalin z kolektora wydechowego a dojściem spalin do dolnej części obudowy zaworu EGR) jeśli oczywiście silnik w takową jest wyposażony bo nie wszystkie ją mają a oznaczenia silnika nawet nie podałeś.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.