Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analizę kompletu logów Seat Altea BKD


Steve

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wielka prośba o analizę logów, ja mam A4 AJM'a ale brat poprosił mnie żebym mu podpiął VAGa pod Seata Altea 2,0 (PD) 140 KM kod silnika BKD z 2004 r. Objawy:

1. silnik nierówno pracuje zwłaszcza przed rozgrzaniem do temperatury roboczej, słychać nierównomierne obroty (przyspieszenia, zwolnienia),

2. podczas przyspieszania (dynamicznego wciskania gazu) od 1500 RPM wzwyż słychać delikatny świst powietrza jakby jakaś nieszczelność w układzie dolotowym,

3. coś niedobrego dzieje się chyba z wiatrakiem klimatyzacji albo innym jej komponentem (może jakiś czujnik błędnie wskazuje...), bo po wyłączeniu auta potrafi jeszcze długo chodzić i potrafi metalicznie skrzeczyć,

3. generalnie też chcielibyśmy wiedzieć w jakiej kondycji jest silnik, co pacjentowi ewentualnie dolega, na co zwrócić uwagę (typu pompowtryski, przepływka, turbo i inne ważne elementy).

I rzecz w tym, że do swojego auta mam kabel Viakena USB VAG KKL, który ponoć nie obsługuje Seata Altea, bo auto to diagnozuje się po linii CAN. Podłączyłem jednak mu interface i okazało się że można wejść jedynie do ENGINE. Do żadnych innych modułów się tym kablem nie wpiąłem. No to zrobiliśmy logi (tym razem cały komplet zgodnie z wszelkimi przykazaniami z instrukcji), które przedstawiają się następująco:

1. ODCZYT BŁĘDÓW:

Controller Info:

VAG Number: 03G 906 016 FH

Component: R4 2,0L EDC G000SG 6185

Fault Codes: No fault code found.

2. ODCZYT BLOKÓW WARTOŚCI MIERZONYCH W TZW. PRÓBIE STATYCZNEJ (LOGI STATYCZNE):

2A. LOGI STATYCZNE W TRYBIE NORMAL:

Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 000 i 014 - grupy okazały się niedostępne

2B. LOGI STATYCZNE W TRYBIE BASIC SETTINGS:

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 000 - grupa okazała się niedostępna

Grupy: 004 - w diesel'ach na pompowtryskach nie wykonuje się logowania tej grupy w trybie Basic Settings

3. ODCZYT BLOKÓW WARTOŚCI MIERZONYCH W TZW. PRÓBIE DYNAMICZNEJ (LOGI DYNAMICZNE):

Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 000 - grupa okazała się niedostępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat lichy... nie trzyma juz dobrze.

Zainteresowałbym się pompkami... nie pracują dobrze.

Na początek niech doleje cos do paliwa i sprawdzi połaczenia na wtyczkach PD.

Reszta OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Przemku najpierw piękne dzięki za odpowiedź.

Powiedz mi tylko proszę (o ile nie jest to jakaś wiedza tajemna) - dlaczego diagnoza wskazuje na zepsuty termostat? Z tego co się dowiedziałem temperatura na blacie trzyma 90st. Czasem tylko wskazówka leży, ale podnosi się po restarcie silnika. Kilka razy tak się zdarzyło. Tak jakby czujnik nie widział rosnącej temperatury.

No i chciałbym się dowiedzieć, z których danych to widać, że pompowtryski nie pracują dobrze? Czy to znaczy, że mogą się wkrótce zepsuć?

Jeśli chodzi o środek do paliwa to Motul Diesel System Clean przychodzi mi na myśl. Wydaje mi się, że to jest to o czym piszesz i to będzie trzeba wlać na pełny bak paliwa. A sprawdzenie połączenia na wtyczkach PD najlepiej zlecić mechanikowi czy można samemu tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...