Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Proszę o pomoc w interpretacji błędów.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Zdaję sobie sprawę, że do likwidacji tych błędów będzie potrzebna wizyta w kilku działach i masę szukania ale na początek proszę o wskazówki.

Zrobiłem full scan i wywaliło kilka błędów ;(

Auto to B7, 2.0, BLB, kombi.

1.

Address 08: Auto HVAC Labels: 8E0-820-043.lbl

Part No: 8E0 820 043 AJ

Component: A4 Klimaautomat 2731

Coding: 00000

Shop #: WSC 00000

VCID: 69D2BFFA7F23F454

1 Fault Found

00819 - High Pressure Sensor (G65)

07-00 - Signal too Low

Klima jakby zawisła na ECONO i blado dmucha - wiem na 100%, że jest do nabicia - czy to może powodować błąd? No i czy to jest przyczyną, że nie da się wyłączyć ECONO?

2.

Address 09: Cent. Elect. Labels: 8E0-907-279-8EC.lbl

Part No: 8E0 907 279 K

Component: int. Lastmodul ECE 0304

Coding: 10001

Shop #: WSC 06325

VCID: 3A7030B64A058FCC

1 Fault Found

01518 - Bulb for Back-Up Lights; Left (M16)

30-00 - Open or Short to Plus

Lampę rozebrałem, wszystko wytarłem, wyczyściłem, styki wyczyściłem. Żarówka światła cofania żarzy po wyłączeniu zapłonu jakiś czas - nie wiem jak długo - do rana gaśnie. A może to żarówka - wymieniłem jakiś czas temu na LED'y. Proszę o sugestie.

3.

Address 15: Airbags Labels: 8E0-959-655-94.lbl

Part No SW: 8E0 959 655 G HW: 8E0 959 655 G

Component: Airbag 9.41 H10 3230

Revision: 91H10323 Serial number: 0036M002688C

Coding: 0033622

Shop #: WSC 06325 000 00000

VCID: 3B7E35B2453FB6C4

2 Faults Found

01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number

000 - - - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00110000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 10

Reset counter: 99

Time Indication: 0

01218 - Side Airbag Igniter; Passenger Side (N200)

001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 10100001

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 7

Time Indication: 0

Błąd pojawił się po tym jak jeden z pasażerów p....ął drzwiami. Skasowałem ale po kilku tygodniach wrócił. Wyczytałem, że konieczne może być odgrzebanie złączek pod siedzeniem pasażera i wyczyszczenie. Proszę o korektę.

4.

Address 17: Instruments Labels: 8E0-920-9xx-8EC.lbl

Part No SW: 8E0 920 950 S HW: 8E0 920 950 S

Component: KOMBI+WFS 4 H12 0040

Revision: 0040 Serial number: 00000000000000

Coding: 0006441

Shop #: WSC 00115 512 00000

VCID: 39722FBA4F0384D4

1 Fault Found

01304 - Radio

004 - No Signal/Communication

Tu jakby bez zdziwienia bo radio wymieniłem na inne ale prawie nie łapie niczego. Separator jest. Ori radio grało jak trzeba, obecne w poprzednim aucie też. Radio to Kenwood KDC-BT6544U jeżeli to ma jakieś znaczenie.

5.

Address 46: Central Conv. Labels: 8E0-959-433-MAX.lbl

Part No: 8E0 959 433 BM

Component: Komfortgerát T3B 2431

Coding: 07163

Shop #: WSC 06325

VCID: 7DFAFBAA1BAB78F4

Part No: 8E2959802B

Component: Tõrsteuer.FS BRM 0205

Part No: 8E2959801B

Component: Tõrsteuer.BF BRM 0205

Part No: 8E0959801A

Component: Tõrsteuer.HL BRM 0205

Part No: 8E0959802A

Component: Tõrsteuer.HR BRM 0205

3 Faults Found

01134 - Alarm Horn (H12)

37-10 - Faulty - Intermittent

01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring

35-00 - -

00962 - Alarm via. Tilt Sensor

35-00 - -

No i tu się zaczyna. Dużo poczytałem na forum ale tej kombinacji nie znalazłem.

Fabryczny alarm, elektryczne szyby tył, oświetlenie przestrzeni nóg, MK BM.

Alarm zdechł całkowicie - nie działa. Przyciski w drzwiach są podświetlone ale nic nie daje przyciskanie. Nie uzbraja się, nic nie daje kołysanie autem, taniec na siedzeniu w środku - nie wyje i już. Centralny działa ale przy zamykaniu tylko "mruga" - żadnych dźwięków. Proszę o sugestie.

Dodam, że była robiona pompa oleju więc akumulator odpinany pewnie kilka razy.

Dziękuję za pomoc.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

jeżeli uciekł Ci czynnik z klimy to masz juz po spręzarce

czujnik wysokiego cisnienia padł

wszystko znjadziesz w google

wystarczy wpisac nr błędu

qurwa co Wy w tej Angoli macie za VAG-i ??? :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Ja kupiłem w PL na TYM forum kabel i programik bo podstawy zrobię ale tak jakoś szczególnie się nie pławię w temacie ;)

A apropos Angoli to tutaj jakby wszystko jest trochę inne i ja bym rzekł trochę chu..e - taki kraj.

OK google powie.

A da się coś wycisnąć z tego raportu odnośnie alarmu? Czy to MK? Czy za mało danych? Gdzie sprawdzić?

Do tego dochodzi jeszcze sprawa o której nie pisałem - coś się auto dusi - pewnie turbina albo sterowanie - przy 2200 obrotów dostaje kopa dopiero, wcześniej myśli czy jechać ;) ale tu muszę logi porobić.

Zrobię, wlepię - popatrzysz?

Tak czy inaczej dzięki wielkie za odpowiedź.

Opublikowano

dawaj wszystko co masz

bedziemy szukac przyczyny

Opublikowano
  • Autor

Pojeździłem wczoraj po okolicy ale tutaj nawet logów nie ma gdzie zrobić. Po robocie spróbuję co znaleźć;)

---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 09:27 ----------

Logi zrobię w nocy jak nie będzie ruchu.

Trochę teorii - może coś pomoże.

Klima do nabicia jak pisałem. Zawisła na ekono i tyle. Nabiję to zobaczymy czy ruszy. Czynnik chyba nie uciekł, po prostu blado chłodzi - może tylko nabicie. Działała elegancko.

Auto ma 130000 mil

W zeszłym roku w grudniu padł EGR i przepływomierz - oba wymienione, EGR to nawet w servisie Audi w Berlinie - taki fart (400E)

Wymieniona pompa oleju i napęd j**any łańcuchowy pompy na kółka zębate - nie widziałem tego - auto chodzi więc chyba zrobili

Wymienili też panewki na wszelki wypadek.

Jak widać silnik był cały wybebeszony więc może coś mecherzy zj***li - ale to było robione 10000 mil temu.

Do czego piję - nie wywala nic na FISie ani na full scanie ale coś mi toto za głośno chodzi jak jest zimny - czy to normalne?

Czasem ma problem zachechłać (sporadycznie) na zimnym - świece wymieniałem 12000 mil temu.

Od początku trzeba chwilę pokręcić jak jest gorący - dłużej niż jak jest zimny - czasami 2-3 sekundy.

Trochę dymek puszcza w dolnym zakresie obrotów, taki siwy - pewnie turbina się kończy bo trochę ją słychać. Turbina już raz wymieniana bo nie jest ORI.

Jak pocisnę to w lusterku widzę, że nic nie widzę przez chwilę. To może następstwo sposobu jazdy, po mieście, nie rajdowo. Staram się raz na miesiąc wypaść na wietrzenie gdzieś na banę - pomaga.

Nie znalazłem żadnych nieszczelności na dolocie ani popękanych węży czy przewodów - nie mówię, że nie ma.

Radio jak już pisałem w pasku chodziło jak burza a tu ORI chodziło bez mrugnięcia. Jedyne co mi przychodzi do głowy to separator się się wypiął - łapie tylko kilka najmocniejszych stacji.

Wyrwę w łikend i sprawdzę - a jak nie to, to co sprawdzić?

Martwi mnie ten alarm i MK. Mój jest z końcówką BM. Przyciski w drzwiach są podświetlone ale nic nie daje ich wciskanie.

Nigdy nie słyszałem syrenki - nie sprawdziłem jak kupowałem ;(

Ktoś mańcykował w wiązce albo w panelu w drzwiach kierowcy bo gumowa osłonka w drzwiach jest przecięta i owinięta izolacja - bezpieczniki wyglądają git - mogę wszystkie wymienić na nowe jak to może pomóc.

Sorry za przydługą literaturę ale może któryś detal okaże się pomocny.

Wlepka była, logi będą - coś jeszcze może się przydać? Gdzieś zajrzeć? Coś sprawdzić?

Opublikowano

daj jeszcze logi

zastanawia mnie ta zawiecha na niskich obrotach

Opublikowano
  • Autor

Nie zawsze ale niestety przeważnie. Prawidłowo (na oko) ciągnie tak od ~2200, wcześniej myśli jak to zrobić. Z tego co wykminiłem to przy łagodnym ruszaniu. Jak dowalę w piec i od razu skoczy na wysokie obroty to idzie już ładnie. Jest odczuwalna bariera przy ~2200 taj jakbyś włączył dopalacz.

Tak jeszcze zanim wyjadę to logować jakieś inne grupy niż:

Statycznie 01/03/07/08/11/18/23

Dynamicznie 003/008/011 ?

Logi zrobiłem ale nie mogę dodać na VAGLOG bo somethigs pojebalos.

Spróbuję rano.

Błędy trochę inaczej niż ostatnio (brakuje 01134 - Alarm Horn (H12)

37-10 - Faulty - Intermittent) a niczego nie ruszałem :

Address 08: Auto HVAC Labels: 8E0-820-043.lbl

Part No: 8E0 820 043 AJ

Component: A4 Klimaautomat 2731

Coding: 00000

Shop #: WSC 00000

VCID: 69D2BFFA7F23F454

1 Fault Found

00819 - High Pressure Sensor (G65)

07-00 - Signal too Low

Address 46: Central Conv. Labels: 8E0-959-433-MAX.lbl

Part No: 8E0 959 433 BM

Component: Komfortgerát T3B 2431

Coding: 07163

Shop #: WSC 06325

VCID: 7DFAFBAA1BAB78F4

Part No: 8E2959802B

Component: Tõrsteuer.FS BRM 0205

Part No: 8E2959801B

Component: Tõrsteuer.BF BRM 0205

Part No: 8E0959801A

Component: Tõrsteuer.HL BRM 0205

Part No: 8E0959802A

Component: Tõrsteuer.HR BRM 0205

2 Faults Found

01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring

35-00 - -

00962 - Alarm via. Tilt Sensor

35-00 - -

Logi:

Grupy: 001,003,004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - statyczne i dynamiczne

Grupy: 008,010,011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - dynamiczne

Grupy: 007,013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - statyczne

Grupy 018,023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - statyczne

BS

Grupa 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupa 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

---------- Post dopisany 17-11-2012 at 10:23 ---------- Poprzedni post napisany 15-11-2012 at 21:43 ----------

To by było na tyle - można coś z tego wyjąć czy trzeba coś jeszcze?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.