Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

modyfikacje silnika ALH

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Panowie nie zmieniajcie tematu podpowiedzcie w moim temacie jak cos wiecie...

skoro seryjne wtryski były 220/300 to silnik ALH jak wnisokuję

skoro po założeniu nowych wtrysków kąt sie przyspieszyl to:

- albo nie zostaly poprawnie wyregulowane (gdzie to robiłeś ? )

- albo seryjne miały nominalne cisnienia (czyli miały niski przebieg rzedu 30-40 tys km)

- pompa jest w idealnym stanie i nawet tego nie odczula ;)

skoro po założeniu 216 jest (tylko) 115KM, to:

- mogą byc nie wyregulowane cisnienia (np drugie cisnienie otwarcia za niskie, na co wskazuje kąt wtrysku)

- moze byc lekko katalizator przypchany

- hamownia bez korekcji DIN

- silnik troszeczke niedomaga juz i trzeba podiagnozowac

zwykle ALH + 216 daje około 125KM, czasem 120 czasem 130

czy mierzyłeś auto przed wymianą na hamowni ?

pokaż wykres w ogóle...

Opublikowano
  • Autor

wiec tak wtryski kupilem na allegro,

czy byly wymieniane, nie mam pojecia, byc moze,

pompa hmm kto to wie..

kata nie mam..

wykres mam ale w domu wrzuce w nowym roku jak wroce do domu

niestety nie mierzylem przed wymiana wtryskow..

a silnik w miare spoko, tzn logi itd, warto by pobadac cisnienie na baniakach, ale czuc ze jedzie spoko tylko to palenie kiepskie, byc moze juz jest lepiej bo temperatura jest wyzsza wiec pali spoko..

Opublikowano

miałem taki przypadek że kolega kupił na allegro i załozył, kąt wtrysku mu sie nie opóźnił wiec nabrał podejrzeń (bo wczesniej w poprzednim aucie miał 216 ode mnie i musiał korygowac kąt wtrysku) i podesłał mi na sprawdzenie i okazało się że koncówki prawdopodobnie załozone na pałe, bez regulacji

170/270 Bar pokazały po pomiarze, no ale to nie raczej przyczyna słabego palenia, no chyba że jakies chinskie kupiłeś i słabo rozyplają, jedno jest pewne, skoro wczesniej palil dobrze to trzeba szukac we wtryskach przyczyny

Opublikowano
  • Autor

Ale właśnie nie jestem w stanie stwierdzic czy wczesniej palil lepiej bo problemy zaczynaja sie przy -5 a na starych wtryskach bylo cieplo wiec tego nie wiem, no chyba ze zamienie na stare ale to troche bez sensu...

Opublikowano

sprawdź jeszcze czy czujnik temperatury płynu chłodniiczego dobrze Ci pokazuje

ewentualnie odpenij wtyczke z tego czujnika i zobacz czy lepiej odpali

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.