Skocz do zawartości
IGNOROWANY

informacja o stanie akumulatora


A4B9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dotyczące wskazania stanu naladowania akumulatora / takie info jest na wyświetlaczu MMI/ . Czy wskazania jakie są podawane są w pełni wiarygodne? Mam takie przypadek u siebie ze wieczorem kiedy parkują auto w garażu wskazuje mi np 60% natomiast rano przed odpaleniem jest już tylko 20%. Nie została żadna lampka lub radio na noc nie została włączona. Ostatnio ładowałem aku cała noc i sytuacja sie poprawiła ale na kilka dnia. Warto dodać ze robię krótkie odcinki tak więc jest mało czasu na doladowanie aku, martwi mnie natomiast to ze przez noc w.g wskazań ma taka utratę . Czy macie podobne objawy? Czy moze mój aku już jest do wymiany ...:facepalm:

Fafiks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierz napięcie akumulatora przed wyjściem z auta, a następnie z rana. Jeżeli dużo spada napięcie to znaczy że coś Ci ciągnie prąd lub też akumulator nadaje się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co może ciągnąć prąd? W bagażniku sprawdziłem -lampka gaśnie , radio wyłączone , światła tez...

A pomiar zwykłym miernikiem wystarczy?

Fafiks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykłym miernikiem wystarczy sprwdzić napięcie. Ale prościej jest sprawdzić tym miernikiem czy jakieś urządzenie nie pobiera ci prądu z tym że musisz się wpiąć miernik pomiędzy biegun dodatni a klemę ustawiasz zakres na mierniku na amperaż jak i wtyczkę na mierniku musisz przełożyć do gniazda pod amperaż i dokonać pomiaru jak wynik będzie w granicach 0,04A-0,1A to znaczy że wszystkie urządzenia są uśpione jak większy to coś bierze ci prąd.

Lub tak jak napisał poprzednik aku jest do wymiany i nie trzyma prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno i rzeczowo opisane :banan:

W ASO powiedzieli ze sterowniki "usypiaja" nawet do 1,5 h tak więc trzeba będzie troszkę zaczekać .

Fafiks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzć w Gateway19 --->Bloki pomiarowe ---> kanal 19 tam masz faktyczny stan AKU .

Kiedys wyczytałem ,ze jest przekłamanie miedzy tym co jest na MMI a w blokach pomiarowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wskazania na MMI i gateway i sa sa takie same. Poszedłem kupić aku /mam 95Ah/ i czy jeżeli kupię aku także 95Ah /może miec inna wartość A/czy muszę coś kodować? na bosch'u i na varcie w sklepie nie znalazłem numeru BEM który należy wprowadzić przy kodowaniu.

Może

ktoś pomóc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pojęcie "taki sam" dotyczy wartości Ah czy także A ?

---------- Post dopisany at 17:38 ---------- Poprzedni post napisany at 17:13 ----------

Mam teraz aku 95Ah 760A a sprzedaży jest np 95Ah 800A , czy mogę taki założyć bez kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...