Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jęczy pompa przy skręcie w lewo - Proszę o pomoc


DżedajGrd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Od jakiegoś czasu gdy płyn we wspomaganiu się zagrzeje to z położenia 0 delikatnie zajęczy pompa wspomagania (tylko w lewo).

Myślałem, że wymiana płynu na mineralny G002000 załatwi problem (zalany płyn był czerwony więc wnioskuję że syntetyk - Nie zalecany)

Ku mojemu zdziwieniu po wymianie płynu wg opisu z forum jęczenie nasiliło się i występuje też tylko w lewą stronę.

Moje pytanie jest takie czy jest to raczej wina pompy czy może też być to magiel. Chcę uniknąć sytuacji gdy wymienię pompę a tu dalej będzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak.... mam passata b5, kupilem z przebiegiem 200tys, obecnie po 5 latach prawie 300.

Auto przy skrecie na wolnych obrotach na maksa delikatnie piszczy.. latem przy temp +30 stopni i np godzinie jazdy przez miasto w korkach (tak zeby wszystko bylo na maxa rozgrzane) potrafi popiskiwac przy zwyklych skretach na wolnych obrotach... podkreslam wolne obroty poniewaz przy podniesionych obrotach tego nie ma (nie sprawdzalem przy full skrecie ale popiskow przy zwyklych skretach nie ma).....

Nigy nic nie robilem z ukladem kierowniczym poza 1 czy 2 razy dolaniem

Nie wiem co to jest... ja nazywam to staroscia

Plyn wlalbym wlasciwy, sprawdzil czy nic nie jest pozatykane itp w przewodach (tam cos kojarze jest jakas siateczka/filterek gdzies w zbiorczniczku czy na wejsciu weza do zbiorniczka - widze realne ryzyko ze przy akcjach zmian olejow zacznie gdzies cieknac

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany. Okazało się iż to nie jęczała pompa wspomagania tylko była uszkodzona poduszka amortyzatora. Temat to zamknięcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może zdjęcie tej uszkodzonej poduszki? Bo mam u siebie ten sam objaw ale jak wymieniałem amortyzatory to poduszki okazały się w takim samym stanie jak nowe więc zostawiłem stare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...