Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z czujnikami cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich,

mam problem z moimi czujnikami cofania, mianowicie działają one jedynie wtedy gdy jest ciepło... jak samochód postoi na słońcu tak, że słońce świeci w zderzak to działają, jak spadnie deszcz ( lub się trochę ochłodzi) to już przestają działać..... czy ktoś może już miał taki problem? jak go rozwiązać? po podpięciu komputera pojawia się błąd dwóch z czterech czujników. czy wymiana tych dwóch załatwi problem?

Opublikowano

rozbierz zderzak może coś tam nie styka i dostaje się wilgoć :wink:

Opublikowano
Witam wszystkich,

mam problem z moimi czujnikami cofania, mianowicie działają one jedynie wtedy gdy jest ciepło... jak samochód postoi na słońcu tak, że słońce świeci w zderzak to działają, jak spadnie deszcz ( lub się trochę ochłodzi) to już przestają działać..... czy ktoś może już miał taki problem? jak go rozwiązać? po podpięciu komputera pojawia się błąd dwóch z czterech czujników. czy wymiana tych dwóch załatwi problem?

Tak jak Marcin napisał musisz spojrzeć na czujniki ewentualnie zdjąć zderzak może gdzieś są już styki zaśniedziałe i jak jest wilgotno to wariują. Wymiana napewno pomoże ale najpierw posprawdzaj chyba że nie chcesz się bawić z tym to od razu wymień:wink:
Opublikowano
Witam wszystkich,

mam problem z moimi czujnikami cofania, mianowicie działają one jedynie wtedy gdy jest ciepło... jak samochód postoi na słońcu tak, że słońce świeci w zderzak to działają, jak spadnie deszcz ( lub się trochę ochłodzi) to już przestają działać..... czy ktoś może już miał taki problem? jak go rozwiązać? po podpięciu komputera pojawia się błąd dwóch z czterech czujników. czy wymiana tych dwóch załatwi problem?

Tak jak Marcin napisał musisz spojrzeć na czujniki ewentualnie zdjąć zderzak może gdzieś są już styki zaśniedziałe i jak jest wilgotno to wariują. Wymiana napewno pomoże ale najpierw posprawdzaj chyba że nie chcesz się bawić z tym to od razu wymień:wink:

Gorzej jak wymieni, a to nie wina czujników, tylko faktycznie jakichś styków :) Nie wiem dokładnie jak one są zbudowane, ale przed wymianą bym sprawdził.

Wszystkie czujniki nie działają? Bo jak się zepsuje jeden, to reszta chyba działa nadal?

Opublikowano

jak jeden się zepsuje to nie działa :wink:

Opublikowano
jak jeden się zepsuje to nie działa :wink:

To nie działa reszta? O kurde, nie wiedziałem :) To jak sprawdzić który się zepsuł, tylko przez podmianę każdego po kolei? Bo jak są sprawne, to jak się przyłoży ucho to cykają, ale jak nie działa wtedy żaden, to już nie cykają :)

Opublikowano
jak jeden się zepsuje to nie działa :wink:

To nie działa reszta? O kurde, nie wiedziałem :) To jak sprawdzić który się zepsuł, tylko przez podmianę każdego po kolei? Bo jak są sprawne, to jak się przyłoży ucho to cykają, ale jak nie działa wtedy żaden, to już nie cykają :)

Najszybsza i chyba dość skuteczna metoda to: wrzucić wsteczny bieg, wysiąść z samochodu i słuchać , który z czujników wydaje dzwięk – takie ciche cykanie , a który nie. Milczący jest uszkodzony.

Opublikowano
jak jeden się zepsuje to nie działa :wink:

To nie działa reszta? O kurde, nie wiedziałem :) To jak sprawdzić który się zepsuł, tylko przez podmianę każdego po kolei? Bo jak są sprawne, to jak się przyłoży ucho to cykają, ale jak nie działa wtedy żaden, to już nie cykają :)

Przy włączeniu wstecznego jeżeli zepsuty któryś czujnik jest jeden długi ciągły sygnał ok hmm nie wiem 6 sekund i wtedy żaden czujnik nie sygnalizuje odległości od przeszkody :wink:

Opublikowano
  • Autor

o tym cykaniu to nie slyszałem dzięki za info!! natomiast w moim aucie raz jest ten długi sygnał ale częściej to go już nawet nie ma i po prostu Parktronic nie działa :(

Opublikowano
Witam wszystkich,

mam problem z moimi czujnikami cofania, mianowicie działają one jedynie wtedy gdy jest ciepło... jak samochód postoi na słońcu tak, że słońce świeci w zderzak to działają, jak spadnie deszcz ( lub się trochę ochłodzi) to już przestają działać..... czy ktoś może już miał taki problem? jak go rozwiązać? po podpięciu komputera pojawia się błąd dwóch z czterech czujników. czy wymiana tych dwóch załatwi problem?

Ja miałem podobnie i niestety pomogła dopiero wymiana uszkodzonych czujników-też dwóch tych wewnętrznych.

Na szczęście miałem skąd wziąć inne na podmiankę i sprawdzenie przed zakupem.

Jak dotąd pdc działa bez zarzutów

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.