Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

krótkie ssanie na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie Koledzy,

szukam, szukam i nie mogę nic konkretnego znaleźć. Mam taką przypadłość:

1. silnik łapie temp. 90st do max 5km.

2. ogrzewanie działa wyśmienicie

3. niezależnie od temp. na zewnątrz, prędkości, włączonego ogrzewania etc nie ma żadnych zmian na wskaźniku temp. na zegarach.

4. auto nie pali więcej niż wcześniej

i to tyle, co jest OK. Zauważyłem jednak, że ssanie jest dosłownie przez max kilka chwil, no może 3 min. Nie ma problemów z rozruchem niezależnie czy na ciepłym czy zimnym silniku. Nie sądzę, że tak szybko się rozgrzewa auto...

Zrobiłem diagnostykę - jak podajecie w linku:

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031

i mam takie wyniki:

NA ZIMNYM:

z silnika (w grupie 007 nie mam żadnych wyników, więc wziąłem z 004) - 17st i 19st

z deski: 12st

wg tego, co pisze kolega to uszkodzony jest czujnik G2

NA CIEPŁYM (chwilę już auto stało):

z silnika: 75st i 50st

z deski: 75st

wg tego, co pisze kolega to uszkodzony jest TERMOSTAT

Zrozumiałbym to, jeśli coś byłoby nie tak: nie trzymanie temperatury, wahania temp w zależności od ruchu pojazdu etc. A tak jak piszę - auto uruchamia się normalnie niezależnie od temp, ssanie się włącza, szybko się nagrzewa, utrzymuje ją na odpowiednim poziomie.

A może za "ssanie" odpowiada jeszcze jakiś inny czujnik.

Czy Koledzy możecie powiedzieć jak we własnym zakresie mogę zdiagnozować co jest nie tak?? A może wiecie po prostu co jest nie tak...

Wielkie dzięki za wszelką pomoc!

przempu

Opublikowano

Ale masz jakis problem z tym że silnik chodzi tak krótko na podwyższonych obr.? To chyba raczej normalne, zauważ to że choć obr na zimnym silniku spadają do obrotów jałowych to i tak sterownik wzbogaca dawkę paliwa bo raczej nie dałoby się jechać.

Opublikowano

Witam

u mnie ssanie dziala jakies 2 min po nocy auto w garazu ok 15 stopni , nie widze problemu. ten sam motor

Opublikowano
  • Autor

Witajcie,

Hmmm.... to fakt, że jakby coś było nie tak, to np by się dusił albo nie chciał przyspieszać... U mnie też jakoś max 2-3 min działa na podwyższonych obrotach - 1100-1200 i potem spada do 800-900. auto mam od niedawna i zdziwiło mnie to, że tak krótko, w porównaniu z innymi autami, którymi jeździłem, działa "ssanie", ale skoro piszecie, że Wy też tak macie, to znaczy, że ten typ tak ma :) cieszę się, bo myślałem, że coś nie tak jest z autkiem.

pozdrowionka,

przempu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.