Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wilgoc tylna klapa


tomcrack27

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow...mial ktos moze podobny problem jak ja a mianowicie pojawia sie to zawsze jesienia i na zime,otoz na tapicerce klapy pojawila sie plesn,wiec zdemontowalem tapicerke zeby zajzec do srodka i zbadac przyczyne.faktycznie byla wilgoc ale ku.....wa nie mam pojecia czym to jest spowodowane.czy to moze byc szyba nieszczelna czy cos innego??nie mam naprawde pojecia.mial moze juz ktos podobny problem????za wszystkie sugestie dziekowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie byla wilgoc ale ku.....wa nie mam pojecia czym to jest spowodowane.czy to moze byc szyba nieszczelna czy cos innego??nie mam naprawde pojecia.mial moze juz ktos podobny problem????za wszystkie sugestie dziekowac

....miałem taką samą dolegliwość u siebie, robiłem dziwne eksperymenty z polewaniem wodą z góry z boku, pod cisnieniem i nic żadnych przecieków :facepalm:. Dopiero jak przyjrzałem się karbowanemu wężykowi doprowadzającemu płyn do spryskiwacza tylnej szyby zauważyłem niewielkie rozszczelnienie w miejscu łączenia z króćcem - to ono powodowało problem. Naprawa przebiegła w ten sposób, że przeciełem nożykiem do tapet uszkodzone miejsce i nałożyłem odcinek około 5cm zwykłego gumowego węża paliwowego. Próby skracania i na nowo nasunięcia na króciec karbowanego wężyka były na nic - jest wykonany z takiego tworzywa, że przy próbie nałożenia (nawet podgrzaniu) deformuje się i trwale odkształaca powodując nieszczelności. Dodam, że przed naprawą spryskiwacz pozornie działał bez zastrzeżeń. Od tej pory jest sucho i czysto :wink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie albo uszkodzony mechanizm tylnej wycieraczki (gdzieś cieknie) lub nieszczelność przewodu doprowadzającego płyn, wszystkie inne zewnętrzne czynniki typu deszcz odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze byc taki motyw ze szyba jest nieszczelna???

...na 99% nie :wink:, sprawdazłeś to o czym napisałem? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...