Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obroty do 1200, czujnik pedału gazu, kąta skętu.. i abs


wojthass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy !!!

Dzisiaj zawiodła mnie pierwszy raz moja czarnula... Po 2 mięsiacach i 3 tyś kilometrów..

Jechałem w korku, i nagle przy ruszaniu d*pa, obroty do 1200 tylko i zapaił sie ESP. Gasze, zapalam i to samo. Odpiąłem klemy, poczekałem, odpalam i to samo. Kawałek się kulałem to zaczęły świece żarowe mrugać no i ESP cały czas to zgasiłem i czekałem na lawetę. Po dobrej godzince odpalam i auto odżyło.

Zajechałem do mechanika pod kompa i pokazało błąd( nie mam numeru) - czujnika położenia pedału przyśpieszenia- niewiarygodna wartość.

W drodze powrotnej zapaliło się esp i abs, po zgaszeniu zgasło i nie ma.

Myśle ze ma to związek z tym ze dwa razy zdarzyło mi sie ze zadziałał abs kiedy nie powinien w ogole sie wlączyć i auto nie hamowało.

Dodatkowo u mechanika pokazało dwa błedy:

526 Przełącznik świateł hamowania

1826 Czujnik kąta skrętu -G85- zasilanie nap. zacisku 30

Proszę o jakieś porady odnośnie ABSów i jakie czujniki powymieniać w związku z tymi błędami ( numery części jakie musze zamówić )

Dzięki koledzy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że coś jest nie halo z pedałem gazu, jeśli chodzi o kontrolkę abs i esp to standardowo się zapalają gdy jest uwalony czujnik na którymś z pedałów (np gazu) a błąd tyczący się czujnika g85 to norma po odłączeniu aku... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo nostradamus:)

Czy takie cuś załatwi sprawe, i będzie pasować?

AUDI A4 B6 1.9 TDI PEDAŁ GAZU 8E1 721 523 B (2750775618) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany 29-11-2012 at 20:48 ---------- Poprzedni post napisany 24-11-2012 at 10:05 ----------

Dzisiaj po raz trzeci umyłem auto i odrazu po tym siadła moja niunia.. Takze woda unieruchamia mi autko na ok 2 h tylko którędy i i gdzie się dostaje.. Stawiam na podszybie ale jakim cudem... Jak macie jakieś pomysły to napiszcie, będe wdzieczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobatrz czy ecu nie jest zalane-rozszczelniła się obudowa,jeśli tak będzie najprawdopodobniej dostaje sie od stronu obudowy ecu a tam np po kolumnie kierowniczej do (przekaznikow,styków itd,,,,) z tąd możliwe twoje problemy z czujnikiempedału gazu esp itd.Czy patrzyłeś połaczenie elektryczne czujnika pedału gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecu czyli komputer rozumiem? Jak sie polozylem pod kieownica to nie widziałem nic zeby były tam jakieś slady wody przy pedale gazu.

Zaraz ide ogarnac sprawe do garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz podszybie , oczysc kanaly odplywowe , wyjmij ECU z obudowy bo pewnie plywa w wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiecie nie widze tych kanałów odplywowych, sa dwa po prawej i po lewej? Obudowe od ecu mam peknieta i to pewnie stanowi problem..

Jak wyjme i rozepne ECU to bede miał pozniej jakies problemy z odplaleniem albo błedy na kompie ?

---------- Post dopisany 02-12-2012 at 16:39 ---------- Poprzedni post napisany 30-11-2012 at 18:54 ----------

Zrobione, obudowa od komputera byla pęknieta i tamtedy dostawała się woda. Odpływ wody pod akumulatorem czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...