Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony Asymetryczne - Proszę o opinie


KamilHTC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o wasze (tych co jeżdżą na tych oponach a nie tych co słyszeli to czy tamto lub dopiero tydzień temu kupili te opony) opinie o oponach asymetrycznych, szukam w google i wersje są różne, że asymetryki ściągają jedną czy drugą przy przyspieszaniu / hamowaniu, oczywiście mowa o prawidłowo założonych asymetrykach. Zauważyliście może wyższe spalanie na asymetykach ?

Rozważam zakup Nokian WR A3 lub Continental ContiVikingContact 5 z asymetryków lub coś z testu zimówek ADAC Test ADAC: opony zimowe 205/55R16 H (10/2012) jak np. Continental TS850 lub Nokiany WR D3, jechałem ostatnio autem na Nokianach (nie wiem jaki model) ale huczą niemiłosiernie, nówki to nie były ale stare też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o wasze (tych co jeżdżą na tych oponach a nie tych co słyszeli to czy tamto lub dopiero tydzień temu kupili te opony) opinie o oponach asymetrycznych, szukam w google i wersje są różne, że asymetryki ściągają jedną czy drugą przy przyspieszaniu / hamowaniu, oczywiście mowa o prawidłowo założonych asymetrykach. Zauważyliście może wyższe spalanie na asymetykach ?

Rozważam zakup Nokian WR A3 lub Continental ContiVikingContact 5 z asymetryków lub coś z testu zimówek ADAC Test ADAC: opony zimowe 205/55R16 H (10/2012) jak np. Continental TS850 lub Nokiany WR D3, jechałem ostatnio autem na Nokianach (nie wiem jaki model) ale huczą niemiłosiernie, nówki to nie były ale stare też nie.

Mnóstwo postów na ten temat było :doh:

Nie ściągają w żadną stronę, nie zwiększają spalania, są cichsze niż kierunkowe...

Coś było nie teges z tymi nokianami skoro huczały, WR A3 są bardzo dobre

kierunkowe conti TS850 też :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na asymetrykach od 2 lat i różnicy w spalaniu nie widzę żadnej. Nie zauważyłem też, żeby coś ściągało w którąkolwiek stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Nokian WR A3 I na cichszych zimówkach jeszcze nie jeździłem. Pierwszy śnieg już mają za sobą. Samochód prowadził się pewnie nawet przy wiekszych prędkościach. Jestem pod wrażeniem tych opon. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kierunkowe ContiWinterContakt 205/55/16 a teraz mam asymetryczne Nexen Winguard Sport 205/50/17 i są cichsze,spalanie takie same,nic nie ściąga.Jak auto ściąga to szukałbym winy w geometrii kół a nie w oponach.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam fuldy kierunkowe na zime i na lato i jestem super zadowolony nic nie ściąga zużycie takie samo jak w zwykłych oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na bridgestone blizzak lm30 2-gi sezon i powiem że są świetne zachowanie takie samo jak opon letnich latem oczywiście, na mokrym trzymają kierunek na błocie nie są nerwowe nie wiem tylko jak w głębokim śniegu, ale najważniejsze to zdrowy rozsądek z prędkością jak za szybko wejdziesz w łuk czy zakręt to jakie opony byś nie miał założone i tak będzie bączek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, decyduję się na WR A3 które na allegro są już po 299,99zł za sztukę co daje 1200zł - 5% za płatność z Alior Sync = 1140 i odbiór osobisty :) I jeszcze łańcuchy kupić na sylwestra w Zakopanem aby się nie zdziwić na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...