Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analizę logów statycznych


rastu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu na trasie autko wpadło w tryb awaryjny, wtedy jeszcze nie wiedziałem co to takiego, ale zaczerpłem już wiedzy z forum i temat mi się trochę wyklarował. Postanowiłem zakupić interfejs diagnostyczny od viaken'a i zrobić diagnostykę, wiadomo - lepiej dmuchać na zimne. Auto jest po sofcie w ecu projekt.

wykres.jpg

<br /><br />

Dzisiaj zrobiłem logi statyczne grup 000, 001, 003, 004, 007, 013, 018 oraz BS grup 000, 003, 011. (VAG-COM 409.1)

Normalne:

Log (0 - 000,001,003)

Log (0 - 004,007,013)

Log (0 - 018)

Basic Settings:

Log (0 - 000)

Log (0 - 003)

Log (0 - 011)

W temacie diagnostyki jestem jeszcze zielony dlatego też interpretację wyników wolę powierzyć bardziej doświadczonym kolegom z forum. Logi dynamiczne zrobię jak będę miał ku temu sposobność.

Zastanawia mnie wartość bloku 2 w grupie 000, wyczytałem że jest to kąt wtrysku i na biegu jałowym wartość ta powinna wynosić 49-52, u mnie jest 129. Czym może być spowodowane taka różnica ?

Kąt synchronizacji wydaje się być ok. EGR i N75 zachowują się prawidłowo - tak mi się wydaje, ale te wartości niewiele mi mówią. Z góry dziękuję za ocenę logów i cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim silniku nie występuje coś takiego jak kąt wtrysku (dotyczy tylko pomp wtryskowych), występuje za to kąt synchronizacji wałka i jest dobrze ustawiony (grupa 004 blok 4).

Żeby poznać przyczynę trybów awaryjnych konieczne sa logi dynamiczne co najmniej grup 001, 003, 008, 011, 013, 018, 023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...