Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie w glosnikach podlaczonych pod wzmacniacz po wlaczeniu swiatel


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w aucie wyrzuciłem oryginalny wzmacniacz i wsadziłem inny. Do podłączenia wzmacniacza wykorzystałem istniejące kable sygnałowe. Wszystko gra fajnie, dopóki nie włączę świateł, wtedy w tylnych głośnikach i subwooferze pojawia się buczenie :kwasny:

Jak odepnę kable sygnałowe od wzmacniacza to buczenie ustaje. Na próbę wypiąłem kostkę z radia z wyjściem na wzmacniacz, buczenie nie ustało, więc zakłócenia zbierają się gdzieś po drodze na kablach. Dziwne, bo przy oryginalnym wzmacniaczu nie buczało, może dlatego że miał bardzo słabe wzmocnienie :)

Ma ktoś jakiś pomysł? Dodam, że bardzo bardzo nie chce mi się ciągnąć nowych kabli sygnałowych:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z seryjnymi sygnalowymi cos robiles? przemieszczales itp? Jaki wzmacniacz wsadziles?

Nic z nimi nie robiłem, przedłużyłem je kablem ekranowanym, i na końcu przylutowałem wtyki RCA. Wsadziłem wzmacniacz Gelharda, ale na Dragsterze, który miałem w poprzednim aucie jest to samo.

Właśnie najbardziej dziwi mnie to, że oryginalny wzmacniacz nie buczał, a ten buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaklocenia lapie ze swiatel (wiazki). Jak masz mozliwosc, to oddziel wiazke audio od reszty kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał taką możliwość, to położę nowe kable :) Na razie uparcie szukam jakiegoś rozwiązania, żeby tego nie robić :)

edit:

Przepraszam koledzy, ale zmieniam zeznania.

Sprawdziłem jeszcze raz przy odpiętej wtyczce z radia, i zakłócenia są zupełnie inne, cichsze, mniej uciążliwe, i pewnie spowodowane tym, że jeden koniec kabli sygnałowych wisi w powietrzu. Dodatkowo w głośnikach podłączonych do wzmacniacza słychać jak napęd CD zmienia kolejne utwory, cicho, ale słychać.

Czy to znaczy że sieje radio? Czy z tym coś jestem w stanie zrobić?

Pozdrawiam

edit:

Podłączyłem na próbę masę z obudowy radia do masy wyjścia liniowego, buczenie troszeczkę ucichło, ale nie całkiem. Sprawdziłem połączenie między masą radia a masą wyjścia liniowego, jest przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odkope trochę temat 

U mnie jest radio RNS-E led i do tego nagłośnienie bose . Wszystko było ładnie pięknie az tu z nikąd zaczęło busem w głośnikach w tylnych lewych drzwiach po włączeniu świateł postojowych nic z tym nie robiłem ale po jakimś czasie przestało ale teraz powróciło z tym że teraz w drzwiach tylnych prawych i również buczy po.wlaczeniu świateł oraz nawet.jak.sa.wylaczone.to buczenia nie ma ale jak włączę.lewy kierunkowskaz to też słychać buczenie ale.tylko.w.tych jednych drzwiach.  Proszę o pomoc jak to zlikwidować bo w ostatnim czasie nic nie montowałem w aucie ani nie przerabiałem w elektryce a pojawiło się z nikąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...