Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BWT] Proszę o info nt: wad oraz zalet kosztów silnika 2.0T FSI (200KM)


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie w mieście to 11-13l, trasa można zejść do 8l (realnie) - wszystko zależy od nogi. Oczywiście w mieście można spokojnie przekroczyć 15l jak się pojeździ w trybie S na tipie.

I przestańcie pisać, że 2.0TFSI w mieście jest w stanie zejść poniżej 10l bo to bzdura (VW Jetta 2.0TDI miałem spalanie w mieście 8-9l). Silnik ma 100 tyś i koszty eksploatacji od ponad pół roku to paliwko (nie mniej niż 95 - takie zalecenia).

Z tego co wiem to przepustnica po 130--150k potrafi paść (koszt prawdopodobnie 2tyś.) - można ją uratować (nie zawsze) czyszczeniem i ponowną adaptacją.

Co do rozrządu to gdzieś znalazłem informację - "co 180.000 km - Czynność: * wymienić pasek zębaty napędu wałka rozrządu - tylko 2,0 FSI i 2,0 TFSI"

Koszt wymiany kompletnego rozrządu w ASO ok 1800zł.

Odnośnie skrzyń jakie są montowane z tą jednostką to zależy od napędu (Quattro to Tip, a reszta to Multi) + manual.

Podsumowując to bardzo fajny silnik z którego będziesz na pewno zadowolony. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w trasie w mojej audi przy prędkości 100-110 km/h wyszło 6.8. Sam byłem zdziwiony, że tak mało. w mieście go jeszcze nie sprawdzałem, ale póki co jestem bardzo zadowolony z tego silnika. Przy wyprzedzaniu te 200km są bardzo przydatne :) Mam skrzynie manualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...