Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odszkodowanie Audi a4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, i z góry przepraszam jeśli to nie jest odpowiedni dział.

Mam Audi a4 95r 1.8 125km + LPG. Wczoraj miałem stłuczkę, z winy drugiego kierowcy. Uszkodzenia w moim samochodzie to:

Wgniecione i porysowane przednie prawe drzwi, lekko wgniecione i porysowane tylne prawe, uszkodzony prawy próg, nadłamany (nie wiem czy to się fachowo tak nazywa ;))

Jutro widzę się z agentem Generali który ma wycenić szkody. Nigdy nie miałem tego typu akcji, więc nie chciałbym dać się oszukać. Ile mogą kosztować nowe drzwi x2 i próg i naprawa wiadomo 'na oko'. Czy mam prawo robić to w autoryzowanym serwisie Audi w moim mieście? Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie nie gotówkowe lecz na rachunek z serwisu? Co powinienem zrobić , na co uważać doradźcie proszę.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to czy agent uwzględnił wszystkie uszkodzenia pojazdu. On sam Ci tego nie wycenia tylko wysyła to do ubezpieczyciela. Więc każdy jeden detal jaki powstał przy kolizii pokazuj mu palcem. Myślę że na naprawe serwisową rocznik i koszta Ci nie pozwolą. Więc zostaje Ci zaufany mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis nie odmówi części mają być wymienione nowe albo nowe zamienniki o takich samych parametrach co orginalne części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy tylko od tego jak policzy Ci szkode ubezpieczyciel, jeśli policzą części nowe (bo tak robią) to może wyjść że policzą Ci szkode całkowitą bo tak im będzie się to opłacało. Więc najpierw czekaj na decyzje i daj znać . Pamiętajmy że to jest rocnzik 95 a oni Ci go policzą po najniższej cenie katalogowej nie rynkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena jest na podstawie tabeli. Każde uszkodzenie jest liczone inaczej. Odwołuj sie ile się da. Trzeba walczyć o swoje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozkrecaj przy nim srubka po srubce niech pisze wszystko co jest uszkodzone i podpisuj dopiero protokul po przeczytaniu!!! Ty nie musisz mu podpisac jesli nie uwzgledni wszystkiego!!! Oni wyceniaja tylko powieszchownie czyli pisza to co widza zewnatrz, a puzniej jest muka jak przyjdzie kosztorys za ktory nie jestes wstanie nawet naprawic samochodu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...