Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błędy do werfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam problem z dwoma błedami

19558 - Motor for Intake Manifold Flap (V157): No Signal

P3102 - 000 - -

Freeze Frame

RPM: 882 /min

Torque: 30.0 Nm

Speed: 0.0 km/h

Load: 0.0 %

Voltage: 14.14 V

Bin. Bits: 00001100

Torque: 158.6 Nm

Torque: 0.0 Nm

17996 - Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145): Open Circuit

P1588 - 000 - -

Freeze Frame

RPM: 882 /min

Torque: 32.0 Nm

Speed: 0.0 km/h

Load: 0.0 %

Voltage: 14.14 V

Bin. Bits: 00001100

Torque: 158.6 Nm

Torque: 0.0 Nm

Jak mogę je zlokalizować i usunąć.

Proszę o pomoc.

Dzisiaj jak jechałem stracił moc.

Po wyłączeniu i ponownym odpaleniu wróciło wszystko do normy

ale wywaliło błąd

16618 - Boost Pressure Regulation: Limit Exceeded (Overboost Condition)

P0234 - 000 - -

Freeze Frame

RPM: 2688 /min

Torque: 290.0 Nm

Speed: 109.0 km/h

Load: 100.0 %

Voltage: 14.36 V

Bin. Bits: 00001000

Absolute Pres.: 2305.2 mbar

Absolute Pres.: 2590.8 mbar

Opublikowano

Błąd 19558 dotyczy klapy gaszącej - przyczyn może być kilka: okablowanie, przepalony bezpiecznik, zalany silniczek V157...

Błąd 17996 związany jest poduszkami silnika...

Natomiast 16618 - krótko mówiąc turbo Ci przeładowuje... Pewnie zapieczone kierownice, łopatki w turbinie.

Opublikowano
  • Autor

Co do klapy gaszącej to bezpiecznik jest w porządku.

Na wtyczce na pinie 2 i 4 mam zasilanie 12V.

Rozkręciłem pokrywę do silniczka i rzeczywiście był cały zalany olejem.

Wyczyściłem ale nic to nie dało.

Więc silniczek się uszkodził czy coś innego?

Klapa do wymiany?

A co z tymi poduszkami.

Oglądałem podłączenie do poduszek widzę ze jest ok.

Czy druga poduszka tez powinna mieć czujnik?

Bo nie ma ma tylko po lewej stronie.

Co z tymi kierowniczkami czy coś można zrobić.

Da się jakoś wyczyścić.

Opublikowano

Jeśli chodzi o poduszki silnika to chyba tylko lewa (str. kierowcy) ma ten czujnik, prawa nie. Jeśli się mylę to mnie poprawcie

Opublikowano

Jeśli chodzi o zapieczone kierownice w turbinie to można turbo rozebrać i je wyczyścić. Podaję linka do opisu tego zabiegu: http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/all-tdi-czyszczenie-kierownic-vtg-49491/

Zapieczone turbo jest efektem "powolnego stylu jazdy". Warto od czasu do czasu przegonić auto np. na 2 czy 3 biegu pod czerwone pole na obrotomierzu.

Co do poduszek to jeśli podłączenie/styki są ok, to sprawdź wiązkę.

Opublikowano
Jeśli chodzi o poduszki silnika to chyba tylko lewa (str. kierowcy) ma ten czujnik, prawa nie. Jeśli się mylę to mnie poprawcie

Tak i pewnie olej z niej sie wylał i nie spełnia swojej roli :wink: ......wymiana

Opublikowano
  • Autor
Jeśli chodzi o poduszki silnika to chyba tylko lewa (str. kierowcy) ma ten czujnik, prawa nie. Jeśli się mylę to mnie poprawcie

Tak i pewnie olej z niej sie wylał i nie spełnia swojej roli :wink: ......wymiana

Nie widziałem żeby coś było mokre przy poduszkach są suche i całe.

Opublikowano

Mam podobny problem, mianowicie silniczek klapy gaszącej cały zalany olejem. Do tego wyłamana w połowie zębatka napędowa (środkowa zębatka). Chciałbym ją wymienić i tutaj pojawia się pytanie. Jakiego nr klapy szukać? Moja ma numer 03g 128 063 v120. Podejdzie jakaś inna o innym numerze?

Drugie pytanie co do poduszki z czujnikiem. Moźna ją zastąpić zwykłą, czy też musi być identyczna?

Trzecie pytanie - jak sprawdzić egr? Był dość mocno zasyfiony, ale go wyczyściłem i wygląda jak nowy. Zastanawia mnie jednak dlaczego "piszczy" po zgaazeniu auta...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.