Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odbiornik sygnału pilota


pawelp86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie, czy ktoś wie gdzie taki odbiornik się znajduje i czy jest wymienialny idt. ktoś coś wie na ten temat? Pilot nagle przestał mi działać nie wiem o co chodzi, próbowałem przyuczyć go ale wygląda to jakby komputer nie widział sygnału z pilota, sam nie wiem.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak w temacie, czy ktoś wie gdzie taki odbiornik się znajduje i czy jest wymienialny idt. ktoś coś wie na ten temat? Pilot nagle przestał mi działać nie wiem o co chodzi, próbowałem przyuczyć go ale wygląda to jakby komputer nie widział sygnału z pilota, sam nie wiem.

Pozdro.

A czy pilot na pewno działa?tu http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-dopasowanie-pilotow-centralnego-zamka-alarmu-60091/ masz jak go sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego pewien nie jestem dioda niby mruga. W jaki sposób go sprawdzić? patrzyłem Vagiem moduł komfortu- wartości mierzone no i tak jakby wogóle nie widział pilota więc pilot albo odbiornik jest walnięty. dodam że mam tylko jeden kluczyk i nie mam jak sprawdzić odbiornika. Może to tylko antenka jakaś się odpieła czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego pewien nie jestem dioda niby mruga. W jaki sposób go sprawdzić? patrzyłem Vagiem moduł komfortu- wartości mierzone no i tak jakby wogóle nie widział pilota więc pilot albo odbiornik jest walnięty. dodam że mam tylko jeden kluczyk i nie mam jak sprawdzić odbiornika. Może to tylko antenka jakaś się odpieła czy coś.

Znajomy elektronik kiedyś sposób podał mi"domowy sposób":wink::

Pilot można sprawdzić przy pomocy telewizora:decayed:

Telewizor musi byś"starego"typu-kineskopowy.

Sprawdzasz jaką masz częstotliwość pracy pilota-na kluczyku jest napisane-w miejscu gdzie chowa się grot.

Odpinasz antenę od telewizora,i w nim ustawiasz częstotliwość zbliżoną do pracy twojego pilota"kluczyka"

Naciskasz przyciski na kluczyku i jeśli na ekranie tv pojawiają się zakłócenia -pilot jest sprawny.

Metoda może i brzmi śmiesznie ale za to skuteczna:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bojan167 coś chyba jest w tej metodzie podanej przez ciebie. Nie mam telewizora "starego" typu, ale faktycznie wyłączyłem antenę, ustawiłem częstotliwość ręcznie na 433MHz i po naciśnięciu n pilocie jednego z przycisków na obrazie pojawiły się delikatne mrugnięcia/zakłócenia. Ustawiłem przykładowo na 448MHz i już żadnej reakcji na telewizorze nie widziałem. Sposób tak jak piszesz może i śmieszny, ale coś w tym jest:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem sprawdzić ten sposób, ale jak pakotomasz już to zrobił, to wierzę na słowo że działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bojan167 coś chyba jest w tej metodzie podanej przez ciebie. Nie mam telewizora "starego" typu, ale faktycznie wyłączyłem antenę, ustawiłem częstotliwość ręcznie na 433MHz i po naciśnięciu n pilocie jednego z przycisków na obrazie pojawiły się delikatne mrugnięcia/zakłócenia. Ustawiłem przykładowo na 448MHz i już żadnej reakcji na telewizorze nie widziałem. Sposób tak jak piszesz może i śmieszny, ale coś w tym jest:decayed:

:hi:

Jest to jakiś sposób na sprawdzenie sprawności pilota bez udziału fachowca

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie za pomocą telewizora działa też na nowych telewizorach. Mi pilot otwiera tylko z kilku metrów i na telewizorze też są zmiany dopiero z małych odległości czyli wychodzi na to że pilot nie domaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w serwisie stwierdzili że to pilot jest uszkodzony (płytka elektryczna) kupiłem nowy pilot i zamierzam przełożyć grot wraz z pestką i teraz mam pytanie czy jest szansa aby go zaadoptować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...