Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju, plamy na chodniku pomimo wymiany uszczelek, planowania głowicy itd


Pawełek

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, miłem kałuże pod autem bo leciało z prawej strony uszczelki głowicy(chyba troche przegrzałem silnik i dlatego się odkształciła) Leciało też z uszczelki miski olejowej ale 3 dni żeby dobrze olej ściekł i nie podciekło żeby szczelnie zrobić, i tak poza tym zrobione:

planowanie głowicy, wymieniony komplet uszczelek (pokrywy zaworów i pod głowicą-elring, pod kolektor ssący i wydechowy) uszczelniacz wałka rozrządu, uszczelka obudowy filtra oleju, uszczelka pod miską zrobiona zrobiona)

i nadal mam problem który doprowadza mnie do szału, przejechałem się 40km postawiłem auto na 4 godziny w czystym miejscu na kostce i...... 4 plamki oleju wielkości większej niż moneta 5zł. przychyliłem się pod samochód i na misce dwie krople. Może wy macie pomysł co to może być jeszcze? albo miska źle uszczelniona a jak nie to z góry zacieka- tylko skąd może lecieć? silnik mój 1.6 ADP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź okolice czujnika ciśnienia oleju i podstawę filtra oleju. Bardzo często wycieki są z tamtych okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest w 1.6 ADP czujnik ciśnienia oleju? podobno są dwa- wysokiego i niskiego ciśnienia, nie wiem czy to prawda, wymieniłem uszczelkę podstawy filtra przy remoncie głowicy czyli przedwczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik ciśnienia oleju znajdziesz pod kolektorem ssącym, zaraz obok chodniczki oleju. Dobra latarka, trochę gimnastyki i powinieneś co nieco zobaczyć. No chyba że kolektor zrzucić i przy okazji przepustnicę wyczyścić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj dokładnie silnik skąd leci najlepiej z kanału albo podnośnika, jeśli nie widać od góry

aby się dostać do czujnika wystarczy odkręcić zbiornik wyrównawczy, jest tylko jeden czujnik ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro jak wyszukuje czujniki to do adp wyskakują też czujniki poziomu oleju, gdzie on się znajduje? czy nie koniecznie w każdym będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się z tym w ADP nie spotkałem, zresztą spojrzysz na miske i będzie widać czy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro niedziela to nie obejrze nigdzie a to mi spać nie daje dlatego pytam was jakie są jeszcze mozliwości ewentualnych wycieków w tych okolicach

---------- Post dopisany at 22:40 ---------- Poprzedni post napisany at 22:38 ----------

na misce to tylko korek widziałem to już jedno chociaż wykluczyłem, dobra oby to był ten czujnik przy filtrze bo jak nie to chyba utopie w rzece to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt ci nie powie skąd cieknie nie widząc auta, musisz się tym zainteresować sam lub ktoś kto sprawdzi rzetelnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd cieknie może nikt nie powie bez oglądania auta ale może ktoś jest w stanie powiedzieć teoretycznie skąd ten olej jeszcze może kapać, pomijając rzeczy które zostały naprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę to ze może coś zostało zle skręcone i dalej podcieka, a czy napewno to nowy olej po wymianie ? Napewno umyles dobrze wszystko przy remoncie, bo może kapie jeszcze stary olej który naciekl na części silnika przy poprzednich wyciekach, auto na kanał , latara i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełek tak jak kolega mówi może się gdzieś zawieruszył olej stary na jakiś łapach i dlatego miałeś olej na ziemi.Sam kiedyś tak zrobiłem sie w jajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik oleju szczelny, uszczelniacz wału też nie leci. mechanik po remoncie przetarł tylko szmatą troche spód i zostawił wszystko ulepione. pojeździłem troche żeby tak jak mówicie wyleciało wszystko z łap silnika itp i na kanale umyłem cały spód, nagaru było mnóstwo zebrałem to i umyłem wszystko od spodu łącznie ze skrzynią takim środkiem z lidla do mycia silników za 6zł, bardzo dobrze sobie poradził, spłukałem rozpylaczem do drzewek wodą i wytarłem do sucha i dzisiaj po przejechaniu 40km i postoju 4h nie było najmniejszej kapki. Wygląda na to że się udało, odpukać :-) nic tylko dalej śmigać, dzięki wszystkim za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...