Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Logi do analizy, A4 B6 2.5 TDI BDG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

w tych logach wszystko jest ok . zeby sprawdzic kat wtrysku musisz zrobic logi bloku 4 BS

Opublikowano

zrób logi bloku 4 w nastawach podstawowych

Opublikowano

to auto ma na 004 late w bs okolo 2ATDC (to wynika z 004 /osiagniety kat 2.2atdc przy wysterowaniu 100%) wiec kat ustawiony jest raczej ok

widac pewna przypadlosc "nowszych 2.5" - problemy z utrzymanien dawki i "czasu" wtrysku w normie: w 001S... plota mowi, ze te silniki Bcos maja klopoty z padajacymi wtryskami i ze to dlatego (widac takze zachwania /nierowna prace/ na wolnych obrotach)... haslo: "narywanie Trzenio Bieniek" do szukajki

Zakladam, ze logu byly robione bez obciazenia: na luzie albo na N/P, bez wlaczonej klimy, ogrzewania tylnej szyby czy mega radia glosnio grajacego, najlepiej bez swiatel

Pozdrawiam,

Przemek

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za odpowiedzi, dzisiaj dorzuce brakujacy log. Który ew. by się przydał do pełnej diadnostyki? elektronika silnika i inne podzespoły - 0 błędów.

---------- Post dopisany at 14:42 ---------- Poprzedni post napisany at 14:39 ----------

aha zapomniałem - logi statyczne były robione z minimalnym obciążeniem.

---------- Post dopisany at 18:23 ---------- Poprzedni post napisany at 14:42 ----------

Załączam log 004 w nastawach podstawowych :

http://zapodaj.net/1fa077c43b8ad.jpg.html

Opublikowano

wiele sie nie pomylilem (zamiast okolo 2atdc "typowanego" masz kat 1.6-1.8ATDC ktory jest jak najbardziej w zakresie wartosci poprawnych)

w logach widac jak wspomnialem, drobne zachwiania wolnych obrotow ... jezeli zaczniesz zauwazac "narywanie" na wolnych obrotach to szukaj wg hasel podanych wyzej opisu przyczyny - jezeli nie zauwazasz zadnych objawow niepokojacych zapomnij o temacie i ciesz sie autem

Pozdrawiam,

Przemek

Opublikowano
  • Autor

Dzięki ;). Co do narywania - raczej nic takiego nie zauważyłem. W weekend sprawdzę świeczki, jak któraś spalona to kupie komplet i myślę że będzie po problemie ;).

Opublikowano

swiece zarowe nie maja zadnego znaczenia dla problemu nierownej pracy na biegu jalowym (jezeli taki problem wystepuje).. W logu 001 statycznym jest kolumna dawka i czas wtrysku (wyrazony chyba w kacie walka czy jakos tak)... generalnie spadajaca (widziana) dawka w polaczeniu z powiekszonym "czasem" wtrysku w przypadku starych 2.5 oznacza najczesciej konczaca sie pompe wtryskowa a w przypadku nowszych 2,5 (silniki Bcos) oznacza padajace wtryski

tu jest papier od szmelcwagena na to

http://meszrum.neostrada.pl/C__ElsaWin_docs_hs2_A_en-GB_src_72_125426_master.pdf

pisza o upgradzie softu ale chyba w praktyce przez regeneracje wtryskow sie to naprawia

Przemek

EDIT:

u Ciebie dawka jest 4,7 wiec powyzej 3 (co pisza w pdf) ale "czas" jest okolo 24-25 a normalnie jest okolo 21 (pisze z glowy)... w logach widac zachwiania wolnych obrotow (chwilowe spadki na 619 z 700cos) wiec uznalem, ze to moga byc pierwsze objawy ale zwyczajnie moja uwage przemysl dopiero gdy silnik zaczenie "namacalnie" chodzic nierowno na wolnych obrotach a na dzien dzisiejszy cieszyc sie zyciem, jazda i nie przejmowac

W zadnym wypadku nie wykrecaj profilaktycznie swiec zarowych do sprawdzania! - rob to miernikiem elektronicznym BEZ WYKRECANIA

Opublikowano
  • Autor

spokojnie, wiem jak się sprawdza świece. co do wtryskow to nie dają żadnych objawów "konczenia się" - auto nie kopci, zbiera się bardzo dobrze. mowa była o świecach gdyż jak przeczytasz w moim pierwszym poscie chodziło o odpalanie a nie o nierówna pracę :). pozdrawiam, dzięki za odpowiedzi

---------- Post dopisany at 21:32 ---------- Poprzedni post napisany at 14:29 ----------

Aha co do obrotów - to zachwiania są z 719 na 696 więc jest to moim zdaniem w normie a poza tym zależy ile pomiarów na sek robi czujnik, bo podejrzewam że nie wyłapie on spadków obrotów rzędu 2 czy nawet 5obr/min tylko zaokrągla je jakoś w górę bądź dół. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.