Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile oleju do silnika a4 b8 2.0 tdi caga


mxzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Jak w temacie , czy mógłby ktoś mi odpowiedzieć ile wchodzi do tego silnika oleju bo wiem ,ze z katalogu wchodzi 3,8l ale wczoraj wymieniali mi olej i nalali tak około 4,5l i po przejechaniu 50 km komputer zasygnalizował mi ,ze mam dolać 1 litr oleju .

Oczywiście sprawdziłem od razu czy dobrze zakręcili korek spustowy ale jest ok i nie ma żadnych wycieków na silniku .

Jak pamiętam to kiedy wcześniej wymieniali mi olej w aucie to tez weszła banka 5 litrowa.

Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zmiana na MOTULA to weszło prawie 5 l a w bance zostało niewiele na dolewke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem 1 litr oleju czyli weszło do silnika tak ok 5-5,5l.

Dokładnie nie wiem ile jest bo wlali olej i resztę z banki zlałem do innej banki z olejem a nie patrzyłem dokładnie ile było- może 0,5l a może 0,8 l.

Zobaczę ile pokaże komputer jak już się odblokuje wskazanie.

Dlaczego w danach technicznych jest napisane 3,8 l skoro trzeba wlać dużo więcej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji do seata exeo dla sinika 2.0tdi cr 143ps (ten silnik ma oznaczenie CAGA) jak i dla silnika 2.0tdi 170ps (o oznaczeniu CAHA) napisali, ze oleju wchodzi 4.6L (z adnotacja z filtrem oleju)... pytanie jakie masz zrodlo informacji dla tego 3,8L... pytanie jakie masz oznaczenie motoru bo poza CAGA i CAHA silnikow 2,0tdi CR wkladanych wzdluznie jest jeszcze kilka i przeciez wystarczy ze roznia sie miska olejowa i juz inna ilosc oleju wejdzie)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji do seata exeo dla sinika 2.0tdi cr 143ps (ten silnik ma oznaczenie CAGA) jak i dla silnika 2.0tdi 170ps (o oznaczeniu CAHA) napisali, ze oleju wchodzi 4.6L (z adnotacja z filtrem oleju)... pytanie jakie masz zrodlo informacji dla tego 3,8L... pytanie jakie masz oznaczenie motoru bo poza CAGA i CAHA silnikow 2,0tdi CR wkladanych wzdluznie jest jeszcze kilka i przeciez wystarczy ze roznia sie miska olejowa i juz inna ilosc oleju wejdzie)

Pozdrawiam,

Przemek

Mój silnik to CAGA

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-oleju-mojego-silnika-83133/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szykuje mi się wymiana oleju. Ile dokładnie wchodzi w silnik CAGA? Niestety nie mam możliwości sprawdzenia miarką bo jej nie ma, a w miejscu gdzie jest miejsce na miarkę serwisową jest coś wepchnięte ma ok 30 cm i nie da rady wsadzić miarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...