Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swiecaca kontrolka ABS i kontroli trakcji po najechaniu na dziure-co z tym zrobic?


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu najechania na krater w drodze,swieci sie na desce kontrola trakcji a co jakis czas,zapala *sie i pozniej gasnie,kontrolka ABS.Po podpiecu vaga abs da sie skasowac ale esp juz nie .

Bledy to 00778 oraz 01826, za co odpowiedzialny jest czujnik G85.

Co z tym zrobic ? Jechac do ASO? Za naprawe felg i opony zaplaci ubezpieczyciel zarzadcy drogi wiec za to tez powinien zaplacic ale ASO duuzo sobie policzy i moga byc problemy z ubezpieczycielem w uzyskania takiego zwrotu za naprawe.Dlatego wolalbym sobie z tym poradzic sam z pomoca forum*:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić porządek z kołami , następnie sprawdzenie geometrii, jeżeli po tym kontrolka trakcji nie zgaśnie to adaptacja czujnika kąta skrętu G85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić porządek z kołami , następnie sprawdzenie geometrii, jeżeli po tym kontrolka trakcji nie zgaśnie to adaptacja czujnika kąta skrętu G85.

Kola mam inne i opony i felgi,geometri jeszcze nie robilem ale nic nie sciaga itp co nie znaczy ze geometri nie zrobie.

Jak robi sie adaptacje ?*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem

Dziś robiłem trasę 400km, po przejechaniu około 300 zaczęłły mi się świecić kontrolka ABS i kontroli trakcji ( nie wjechałem w żadną dziurę, ale popadał śnieg i kilka razy załączał mi się ABS) mało tego po przejechaniu około 30km zaczęła mi mrugać kontrolka od świec.

Ma ktoś przypuszczenia o co może chodzić??

Bardzo proszę o pomoc bo czeka mnie jeszcze trasa powrotna i nie wiem czy nie będzie problemu żeby dojechać.

---------- Post dopisany at 10:02 ---------- Poprzedni post napisany at 09:40 ----------

Mało tego byłem teraz sprawdzić czy coś się nie zmieniło, oczywiście po odpaleniu dalej to samo. Mało tego auto wchodzi mi na tryb awaryjny. Pedał gazu nie reaguje a obroty stoją na 1200. Raz już miałem taką sytuację rok temu z tymi obrotami. Podczas trasy gaz przestał reagować (pogoda taka jak dziś, chlapa) auto postało dzień i później wszystko wróciło do normy. Podejrzewam że gdzieś dostała się woda w przewody i zamoczyło wtyki. Czy może to być też powodem wyświetlania tych wszystkich kontrolek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem

Dziś robiłem trasę 400km, po przejechaniu około 300 zaczęłły mi się świecić kontrolka ABS i kontroli trakcji ( nie wjechałem w żadną dziurę, ale popadał śnieg i kilka razy załączał mi się ABS) mało tego po przejechaniu około 30km zaczęła mi mrugać kontrolka od świec.

Ma ktoś przypuszczenia o co może chodzić??

Bardzo proszę o pomoc bo czeka mnie jeszcze trasa powrotna i nie wiem czy nie będzie problemu żeby dojechać.

---------- Post dopisany at 10:02 ---------- Poprzedni post napisany at 09:40 ----------

Mało tego byłem teraz sprawdzić czy coś się nie zmieniło, oczywiście po odpaleniu dalej to samo. Mało tego auto wchodzi mi na tryb awaryjny. Pedał gazu nie reaguje a obroty stoją na 1200. Raz już miałem taką sytuację rok temu z tymi obrotami. Podczas trasy gaz przestał reagować (pogoda taka jak dziś, chlapa) auto postało dzień i później wszystko wróciło do normy. Podejrzewam że gdzieś dostała się woda w przewody i zamoczyło wtyki. Czy może to być też powodem wyświetlania tych wszystkich kontrolek??

U Ciebie moze woda dostaje sie do komputera -juz bylo to opisywane na forum.Nie wiem czy u mnie jest ten sam kłopot czy cos innego.Na *razie czekam az ktos podpowie lub wie gdzie lezy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...