Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprzęgiełko hydrokineryczne Visco


xpand84

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam problem dziwnej natury

termostat po wymianie nie trzyma mi temperatury pracy silnika

nie dobija 90stopni a czesto nawet spada przy nieco wiekszych postojach

mechanik poinformował mnie ze sprzegło wiskotyczne bedzie do wymiany

koszt robocizny takiej wymiany to 250zloty a nie bardzo mnie stac na kolejny wydatek takich pieniażkow

chciałbym zrobic to samemu

Prośba z mojej strony o dokładny opis takiej wymiany z wklejeniem fotek poglądowych jesli oczywiscie bedzie to mozliwe

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie u mnie wisco kreci sie na zimnym silniku dosc szybko ze reka nie da rady jej zatrzymac . co musze zrobic??? wisco kupilem nowe i tak wlasnie jest od nowosci. pomoze ktos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie u mnie wisco kreci sie na zimnym silniku dosc szybko ze reka nie da rady jej zatrzymac . co musze zrobic??? wisco kupilem nowe i tak wlasnie jest od nowosci. pomoze ktos

Nie wiem na ile Ci pomogę ale u mnie też wisko kręci się dosyć szybko (na oko )na wolnych obrotach na zimnym silniku

ale dam rade go zatrzymać bez problemu i mam wszystko OK .....Ale nie robi się tego ręką Najlepiej weź kawałek szmaty i dopiero spróbuj zatrzymać wiatrak ..A jak się Ci kręci wisko na zgaszonym silniku Lekko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wiatrak wlasnie wlacza sie kilka chwi po uruchomieniu silnika ;/

kurcze nie wiem czy podejme sie samemu wymiany sprzegla wiskotycznego

zderzak trzba bedzie zdjac?? nie ma innej mozliwosci??

A jesteś pewien ze masz dobry ten termostat ? Bo u mnie też wiatrak rusza zaraz po uruchomieniu silnika a z temperaturą nie mam problemu zeby skakała jak tobie ...Według mnie termostat chyba Ci nie domaga mimo wymiany ......dałeś ori?

Ostatnim czasy duzo ludzi się skarży na termostaty..po wymianie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem czy jest org

koszt termostatu to 80 zł w serwisie (wziolem najdrozszy jaki mieli do sprowadzenia) mysle ze to jakis zamiennik no ale coż...

wymieniono rowniez plyn g12 i w sumie zaplacilem 240zl

---------- Post dopisany 08-12-2012 at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany 07-12-2012 at 20:22 ----------

witam ponownie

znalazlem na allegro visco ktore pasowac bedzie pod moje audi

Sprzeglo hydrokinetyczne BEHR AUDI A4 A6 VW PASSAT (2804799323) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

prosilbym Was Specjalostow o wypowiedz i porady

o czym nalezy pamietac przy wymianie takiego sprzegla?? czy mmozna cos schrzanic??

jakis opis takiej wymiany krok po kroku

koszt wymiany to 200zl u mechanika a niebardzo mnie na to stac

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dość prosta. Zatrzymaj wisco gazetą na zapalonym silniku. Zabezpiecz je gumka recepturką, tak aby było nieruchome. Gdy silnik osiągnie temperaturę roboczą, wisco powinno zerwać gumkę i zacząć się kręcić. Jeśli temperatura po jakimś czasie, znacząco spadnie. Padnięty termostat:wink: Jeśli chodzi o wiskozę, polecam Turecką firmę. Niestety nazwy nie pamiętam. W motoryzacyjnym powinni wiedzieć:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w B5 zepsute Visco i chodziło na obrotach dużych cały czas ale jak termostat dobry to w ogóle odcięty był dopływ do chłodnicy i w nagrzewaniu nie było jakieś różnicy , dopiero jak dobił do 90 to termostat się otwierał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wina leży po stronie termostatu. Co ma visco do niedogrzania silnika? Do momentu aż termostat otworzy duży obieg to visco, kręci się dla "własnej przyjemności". Miałem podobnie: założyłem Wahlera i ganiam na nim już ze 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...