Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świerszczy pod maską !


marda16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czytałem o piszczeniu pasków przy silniku itp, ale u mnie zaczęło się świerszczenie w okolicy pasków po odpaleniu silnika odgłos jest taki sam nawet gdy silnik jest już zagrzany,przed świętami wracam do kraju czy może mnie coś spotkać po drodze z tym świerszczeniem i co to może być itd? Auto ma 198tyś km. a ostatnia wymiana rozrządu była przy 130tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz klimę na ECON czy na AUTO?

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:10 ----------

na ECON powinno mocniej Świerszczyć :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz klimę na ECON czy na AUTO?

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:10 ----------

na ECON powinno mocniej Świerszczyć :grin:

klima zawsze jest na AUTO ,jutro sprawdzę jak będzie na ECON....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij obudowe rozrzadu i odpal auto, zobaczysz moze pasek rorzadu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej sie okaże ze sam pasek 6PK jest zużyty i dlatego piszczy...

przy wymianie warto sprawdzić napinacz paska czy pracuje gładko w pełni swojego zakresu ruchu czy sie nie zacina,czy jego rolka nie wydaje hałasu po zakręceniu jak i warto spr wolnobieżne koło pasowe alternatora czy działa. no i jeśli w układzie znajduje się dodatkowa rolka prowadzaca(posrednia)takze pod względem hałasu ja spr w razie konieczności wymiana.

a tłumiki drgań koła pasowego sprężarki klimatyzacji sprowadza się następująco - zgaszony silnik i dłonią chwytasz za dekielek koła próbując ruszać nim na boki w kierunku jego osi i z powrotem jeśli wyczuwalny jest luz - gumki do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam podobny problem jak założyciel tego tematu. Mianowicie u mnie też coś świerszczy pod maską. Zrobiłem test tak jak kolega antonio

radził i wynik jest taki, gdy klime mam ustawioną na AUTO to świerszczy a jak włączę ECON to przestaje świerszczy. Czyli jak uważacie winne gumki w sprzęgiełku kompresora ? Czy można z tym jeździć czy trzeba robić na gwałt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, najwyżej klima przestanie działać ;)

Sent from my Atari 2600 using ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi w tej sprawie i myślę że może być kilka przyczyn tak jak piszecie w/w świerszczenia, a że tak czy tak będę musiał wymienić rozrząd w niedalekiej przyszłości to tylko przybliżyło jego wymianę po powrocie do kraju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam objaw... Gumki sprzęgła klimatyzacji wymienione, wszystkie rolki paska pk wymienione, rozrząd wymieniony i dalej delikatnie słychać "świerszczenie" co najciekawsze zauważyłem, że objaw ten ustał przy spadku temperatur. Wina może leżeć jeszcze w pompie wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...