Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Migająca kontrolka (!) przy uruchomieniu auta.


xBladex

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam od siebie ze u mnie to samo - jak zrobilo sie zimno miesiac temu. Wczoraj auta juz nie odpalilem, aku rozladowany do zera, nawet rozrusznikiem nie zakrecil raz. Myslalem ze alternator padl bo aku ma 3 miesiace dopiero.. podladowalem aku na prostowniku. Napiecie aku na sucho 13V, po podpieciu do auta 12,6. Na luzie bez obciazenia 14,7 - ze swiatlami, nadmuchem i radiem - 14,4. Wiec wydaje sie ze altek OK. Auto jezdzone na bardzo krotkich odcinkach 3-4 kilometry. Mogl sie niedladowywac i calkiem rozladowac czy aku kaput?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie w mojej B5 było powyżej 2 tysi obrotów, doładowywanie jest zawsze ale jak więcej wyciągasz jak dajesz to musi rozładować aku. Krótkie odcinki nie są zdrowe dla żadnego aku. Trzeba sprawdzić pobory w każdej opcji nawet na postoju czy przypadkiem nie ciągnie coś ze złego podłączenia, kropla drąży skałę. Jak nowy Aku to może być też wadliwy sprawdź na necie czy nie zdarzały się jakieś wpadki. Niestety dobry Akumulator to też inwestycja i wydatek. Poświeć czas i w trasę go 50 km wystarczy i zobaczysz od razu różnicę czy doładował . Ja po trasie 300km nie poznawałem auta żywe jak diabli rozrusznik to mało co z pod klapy mi nie wyskoczył jak turbina.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, u mnie bylo i jest identycznie, do pracy dojezdzam 3-4 km i gasze. I tak caly tydzien, a nawet dwa. Pozniej odstawilem i stal 4 dni i nie zakrecil nawet. Podladowalem i jezdzilem dalej, i pozniej mialem trase 300 km w jedna strone i wrocilem. Samochod stal tydzien i odpalil, z kontrolka slabego aku ale tak naprawde dwa wolne obroty i odpalil. Niestety podladowanie po dluzszym postoju nie jest chyba zlym pomyslem jesli robi sie male odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...