Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANA] temperatura silnika, spalanie 11l/100km


KartofeL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Audi silnik jak w opisie (niestety tylko 1.6, okazja była). Mam taki problem, autko mi pali 11l/100km !!! ;( ręce opadają). czytam to forum i czytam i nie widzę rozwiązania. Doczytałem apropo temperatury silnika. U mnie to wygląda tak: na budziku podczas jazdy normalnej 70-80 stopni zacząłem sie zastanawiać nad wymianą termostatu. Ale poczytałem dalej forum i natknąłem sie na temp. z klimy (u mnie na kanale 49)

Dzisiaj wracając z uczelni włączyłem sobie temp. z klimy i było tak: podczas rozgrzewania silnika klima 78stopni budzik ok 80 stopni. Póżniej zerknąłem jak stanąłem w korku budzik 90 stopni klima 81 stopni :disgust: podczas stania w korku temp na zegarze bez zmian na klimie wzrosła do 88. Podczas jazdy na budziku dalej to samo a w klimie sie zmniejszała do 85.

Vag'a nie mam i nie znam nikogo z vag'iem. Teraz sie zastanawiam czy wymiana samego termostatu wystarczy ? czy może nie dojść do tego jeszcze czujnik temp.

Autko jest z 2000r. sam wymieniłem olej na Castrol EDGE 5W/30 (syntetyk) - nie bierze ani grama(odpukać żeby nie zapeszyć), filtr oleju, filtr paliwa, filtr powietrza i przeciwpyłkowy.

Myśle jeszcze nad wymianą świec na NGK BKUR 6 ET-10 (takie jak zalecają w książce sam naprawiam)

Zaznaczam jeszcze raz że forum czytałem i używałem opcji szukaj, ale rozwiązania nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta wzkazówka na blacie ma tak jakby zatrzask jak już zbliży sie do 90 st to tam zostaje po to by nie denerwować kierownika ciągłym falowaniem. Temperatura na blacie ci spadnie dopiero jak temp na klimatroniku zmniejszy sie do ok 80 st. Przy najmniej u mnie tak jest.

Wymieniaj termostat tylko na ori Audi ważne by był firmy BTT. A co do 11 litrów jeśli jezdzisz tylko po Wrocku (na walniętym termostacie)z klimą i nie żałujesz gazu to może tyle wciągnąć (sprawdz jeszcze ciśnienie w oponach).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba tez sprawdzic sonde, moze sie wiesza

jedz na spaliny i sprawdz HC nie powinno być większe od 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie tylko po Wrocku bo na weekendy jeżdżę do Wałbrzycha jakies 90 km i utrzymuje prędkość ok 100 km/h oczywiście z powrotem to samo więc nie spodziewałem sie takiego spalania. jak będe miał czas to zajade do ASO i wymienie. A gdzie dokładnie jest to ASO? tam gdzie salon na wyścigowej? bo dokładnie się nie orientuje. Musze coś z tym zrobić bo spalanie takie że :kox: szok

apropo pomiarów spalania, jaki mniej więcej jest koszt takiego zabiegu?

aha, sprawdzenie ciśnienia w oponach to pierwsze co zrobiłem po obliczeniu spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...