Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silniki klimy


andrzej0604

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z klimą.Otóż chciałbym, abyście podpowiedzieli mi,jak podłączyć 12v pod silniczki klimy,żeby je rozruszać .Przyznam się że nie mogę odnaleźć posta w którym było objaśnione do którego pina podłączyć plus a do którego minus.

Dodam że ok.4-5 lat wstecz zabieg ten pomógł mi rozruszać silnik z niebieskim i białm cięgnem.

Obecnie VAG pokazał błędy G114 i G113.Może też by to pomogło,jak bym wiedział jak i gdzie podłączyć 12V.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobić Vagiem test elementów albo wyciągnąć silniczki i je przeczyścić.Kolego Mam ten sam model auta co Ty i u Mnie mam silniczki na 7V i kiedyś też chciałem zobaczyć czy jeden z nich chodzi podłączając pod 12V i po chwili poszedł dym i było po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał darkodgcs silniczki są na 7V ale jak jesteś odważny to próbuj. Na zdjęciu widzisz że to kabel biały i brązowy, we wtyczce to nr 1 i 2.

HPIM2938.jpg

<br /><br />

HPIM2937.jpg

<br /><br />

HPIM2933.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z adaptacją w skrajne położenia. Warunek zrobienia adaptacji to brak błędów w sterowniku a skoro silniczki zablokowane to wywala błąd i kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał darkodgcs podałem 12V no i ogień z komutatora, silnik padł.Podałem prąd prosto z aku. ,przedtem podawałem przez kontrolkę i było OK. ale silnik chodził z różnymi prędkościami.Na 2-go mam dostać nowy ale z innym numerem gość zapewnia że powinien działać (od 2008r tych montowanych w nowych nie produkują, wiadomość z bosch w-wa).Po zamontowaniu lub nie, postaram się napisać o tym.VAG w skrajne położenia nic nie pomógł , panel klimatronika dalej fiksował i nie zawsze dawał się sterować , no i migał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...