Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audica nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy od wczoraj mam problem z odpaleniem mojego auta. Do momentu przekręcenia kluczyka wszystko jest dobrze. Kontrolki gasną i auto działa poprawnie żadnych wyskakujących błędów. Kiedy natomiast przekręcę kluczyk słychać tylko pracujący rozrusznik. Silnik nie odpala. Po kilu próbach auto załapuje i wskakuje na obroty. Dziwne też jest wtedy zachowanie obrotów bo strasznie falują pomiędzy 900 a 1500. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Może to któraś ze świec się "wypaliła" albo przewody WN przebijają. Jak taką usterkę sprawdzić i samemu naprawić zanim pojadę na warsztat.

Opublikowano
Koledzy od wczoraj mam problem z odpaleniem mojego auta. Do momentu przekręcenia kluczyka wszystko jest dobrze. Kontrolki gasną i auto działa poprawnie żadnych wyskakujących błędów. Kiedy natomiast przekręcę kluczyk słychać tylko pracujący rozrusznik. Silnik nie odpala. Po kilu próbach auto załapuje i wskakuje na obroty. Dziwne też jest wtedy zachowanie obrotów bo strasznie falują pomiędzy 900 a 1500. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Może to któraś ze świec się "wypaliła" albo przewody WN przebijają. Jak taką usterkę sprawdzić i samemu naprawić zanim pojadę na warsztat.

Wydaje mi się jak obroty skaczą Tobie to przepustnica bo ja miałem coś w podobnie i byłem u elektryka i wyczyścił mi przepustnice i jest wszystko si:naughty:

Opublikowano

Podepnij vaga i zobacz jakie bledy wywali.

Opublikowano

przepustnica albo do czyszczenia albo padla na dobre wczesniej ci obroty nie falowaly? sprawdz bledy skasuj zobacz czy sie pojawia i wklej je tutaj.

Opublikowano

A kiedy filtr paliwa zmieniałeś?miałem podobnie w swoim 1.6 ADP okazało sie że wymiana palca,kopółki,kabli,świec i filtra paliwa pomogła

Opublikowano
  • Autor

Nie zmieniałem nic od czasu kiedy przejąłem to auto. Do dej pory wszystko chodziło jak należy. Widzę jednak, że czas zacząć powoli wymieniać niektóre elementy typu świece, kable, filtr paliwa :)

Opublikowano
Nie zmieniałem nic od czasu kiedy przejąłem to auto. Do dej pory wszystko chodziło jak należy. Widzę jednak, że czas zacząć powoli wymieniać niektóre elementy typu świece, kable, filtr paliwa :)

mi się wydaje że przepustnica najpierw bo ja miałem czyszczoną a jak nie to używkę kupi elektryk i zrobi :)

---------- Post dopisany at 09:42 ---------- Poprzedni post napisany at 09:40 ----------

a świece też możesz wymienić ;)

Opublikowano
  • Autor

Zacznę od świec i przewodów. Jak to nie pomoże to zaprowadzę auto do serwisu nich zobaczą przepustnicę. A może sam mogę ją przeczyścić? Jest gdzieś zamieszczony opis czyszczenia przepustnicy? Czy lepiej oddać to w ręce mechanika?

---------- Post dopisany at 10:27 ---------- Poprzedni post napisany at 09:59 ----------

Powiem tak - dziwna sprawa, wczoraj auto nie chciało odpalić a dziś po całej nocy odpala od pierwszego przekręcenia. Jednak to nie koniec problemu. auto pochodziło aż do rozgrzania wyłączyłem i ponownie chciałem uruchomić silnik. Efekt ten sam. Ciepły silnik i problem z odpaleniem.

Opublikowano
Zacznę od świec i przewodów. Jak to nie pomoże to zaprowadzę auto do serwisu nich zobaczą przepustnicę. A może sam mogę ją przeczyścić? Jest gdzieś zamieszczony opis czyszczenia przepustnicy? Czy lepiej oddać to w ręce mechanika?

---------- Post dopisany at 10:27 ---------- Poprzedni post napisany at 09:59 ----------

Powiem tak - dziwna sprawa, wczoraj auto nie chciało odpalić a dziś po całej nocy odpala od pierwszego przekręcenia. Jednak to nie koniec problemu. auto pochodziło aż do rozgrzania wyłączyłem i ponownie chciałem uruchomić silnik. Efekt ten sam. Ciepły silnik i problem z odpaleniem.

ja miałem tak prawie tak samo. Ja oddałem do swojego elektryka i mi ją przeczyścił. Osobiście sam się nie podjąłbym czyszczenia :)

Opublikowano

Nie wiem dokładnie jak u Ciebie wygląda układ zapłonowy ale najbardziej wygląda to na uszkodzenie czujnika Halla( bez względu na to gdzie jest zainstalowany) - jak ostygnie odpala bez problemu a na ciepłym wcale albo z wielkim trudem.

Ewentualnie uszkodzenie czujnika temperatury płynu chłodzącego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.