Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągle paląca się kontrolka otwartego bagażnika


daniel01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem ponieważ cały czas pali mi się kontrolka na panelu otwartego bagażnika a bagażnik jest zamknięty dokładnie z czym może tutaj być problem czasem zaskoczy ale to rzadko. Bagażnik probuje po pare razy zamykać zamek trzyma lecz kontrolka się ciągle pali. Z góry dziekuje za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

microswitch w zamku , sciagasz oslone klapy bagaznika (uwaga na zatrzaski sa mocne i latwo sie nie poddaja) i odrazu widzisz kabelki ktore ida do wylacznika. Ja tylko przedmuchalem sprezonym powietrzem i juz pare miesiecy dziala bez problemu. Dodam ze mialem identyczna sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu lepsze i tańsze będzie psiknięcie sprężonym powietrzem. Jeżeli nie to wymiana zamka lub mikrowłącznika. Ciężko wg jest to wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczenie tansze pod warunkiem ze pomoze.W innym przypadku wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrowylacznik znajduje sie w mechanizmie zamka, ktorego raczej sie nie da rozebrac. No chyba, ze po roznitowaniu. Nie za bardzo widze mozliwosc czyszczenia samego mikorywylacznika gdyz widac tylko sama jego koncowke, ktora jest naciskana przez plastikowa dziwgnie w trakcie zamykania/otwierania bagaznika. Mozesz sprobowac go jakos rozruszac. Jesli chcesz zdemontowac zamek to potrzeba zdjac tapicerke co nie jest z pozoru takie latwe ale znajdziesz opis na forum. Pozniej zostanie odkrecenie zamka i wyjecie go z plastikowej obudowy.

W moim przypadku bylo odwrotnie czyli nie wlaczala sie infomacja na FISie po otwarciu bagaznika oraz zarowka oswietlenia bagaznika. Proby ozywienia mikrowylacznika niestety sie nie udaly i kupilem, oczywiscie przeplacajac, caly mechanizm w ASO. Mozesz sprobowac kupic uzywke ale nie wiadomo jak dlugo Ci posluzy. Ja wolalem wymienic na nowa czesc gdyz nie mam ochoty jeszcze raz zrywac tapicerki klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...