Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wysokie spalanie


czaja77

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych kolegów moja maszynka pali na miescie ok 13 14 li benzyny comoze byc tego powodem? strasznie syczy mi ze zbirnika korek zasysa jak niewiem co co mozecie mi doradzic???pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę po łodzi a więc w korkach ,przeważnie go nie dogrzewam i lubię depnąć

Zima; 11.2 - 11.5

lato; 10 -10.8

poza miastem-wioski 7.8 /drogi expresowe 7,2

iżeby skały sr...ły to nie mogę niżej zejść

w kufrze na nalepce masz wypisane spalanie, u mnie jest ,,stadt - 11.2'' a więc nie wierzmy w mity że komuś po mieście takie auto spali dobrze poniżej dychy - no chyba że w ,,koziej wólce,,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych kolegów moja maszynka pali na miescie ok 13 14 li benzyny comoze byc tego powodem? strasznie syczy mi ze zbirnika korek zasysa jak niewiem co co mozecie mi doradzic???pozdrawiam

hmm mozna by powiedziec ze pali odrobine ponad norme.. niedogrzenie i krótkie odcinki, stanie w korkach robi swoje.. do tego styl jazdy..

moze standardowo: kiedy zmieniane świeczki i filtr powietrza?? (wiekszosc bagatelizuje filtr powietrza a w zaleznosci od jego stanu roznica w spalaniu to nawet +2 l/100km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko dbalosc o stan filtra powietrza jest wazna. Inne filtry plus wymiana oleju tez maja duze znaczenie. Jezeli duzo jezdzisz po miescie i na krotkich odcinkach to olej powinienes czesciej zmieniac. Co 7 tysi byloby optymalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko dbalosc o stan filtra powietrza jest wazna. Inne filtry plus wymiana oleju tez maja duze znaczenie. Jezeli duzo jezdzisz po miescie i na krotkich odcinkach to olej powinienes czesciej zmieniac. Co 7 tysi byloby optymalnie ;)

nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

A co do spalania ciut przy dużo fakt. Jeśli auto zachowuje się normalnie tzn nie muli ładnie wkręca się na obroty to pierwsze co bym zrobił to sprawdził sonde lambda możliwe że już sie "leni" troche. Najlepiej podjedz do jakiegoś gazownika oni mają odpowiedni sprzęt do tego. Oczywiście filtr powietrza wymieniany na czas ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sonda wymieniona,filtry powietrza i paliwa !!!spalanie ok 11 miasto!!to juz w normie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaja77: to jest już dużo lepiej, ale nie w normie. Mnie spala około 10 i silnik jest większy. W cyklu mieszanym trasa miasto 8,2 - nie przekraczam 120. Dużo spala przy prędkościach wiekszych tzn. 10 w trasie i prędkości 120/140, potem to trudno powiedzieć bo brak dłuższej trasy z większą prędkością.

Jak były wyścigi motocyklowe to można było przejechać się trochę szybciej tj. około 200 i wyraźnie było widać spadek poziomu paliwa. Także ja myślę, że 11 to już lepiej, ale przy twoim silniku nie powinieneś wychodzić z 10 litrów maksymalnie. Sprawdź szerokość opon i ciśnienie, a także przepływomierz i przepustnice. Zdrówka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...