Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Poduszki silnika???Prośba o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

tez slyszalem o takim przypadku- moj kolega rownież po ostrym hamowaniu wjechal w kalużę i czekala go wymiana tarcz...

Opublikowano

Jeżeli chodzi o jazdę na sypiącej się tarczy sprzęgłowej to ja bym nie ryzykował. Jak utworzą się rysy na kole dwumasowym lub docisku (efekt podobny do zużytych tarcz hamulcowych) to dopiero wtedy są koszty naprawy. Ponadto sprzęgło jest elementem bardzo wysokoobrotowym i gdzy czujesz już takie drgania to przy słabym silniku może być gwoździem do trumny przy dłuższej jeździe. Wszystko zależy jak bardzo jest ono zniszczone ( drgania ), możesz zaufać jakiemuś mechanikowi i jeździć przez tysiąc km lub więcej z myślą czy wytrzyma lub je poprostu wymienić i mieć najniższe możliwe koszty i spokojną głowę.

Opublikowano
  • Autor

orientujecie sie jaki jest koszt wymany sprzegła? i od razu spytam o koszt wymiany klockow plus tarcz?[br]Dopisany: 02 Lipiec 2008, 08:14 _________________________________________________I jeszcze mam pytanko odnosnie sprzegła:

czy w wypadku gdy odczuwam drgania po delikatnym nacisnieciu ( a w zasadzie dotyku) pedału sprzegla moze byc to przyczyną w czasie jazdy latania drazka zmiany biegow oraz drgan auta?Chce sie upewnic aby nie wydac kasy na sprzeglo czy co gorsza dwumasa.

2. Jaki objaw jest z ta plecionka?czy to na postoju tylko szarpie czy w czasie jazdy także?

Opublikowano

orientujecie sie jaki jest koszt wymany sprzegła? i od razu spytam o koszt wymiany klockow plus tarcz?[br]Dopisany: 02 Lipiec 2008, 08:14 _________________________________________________I jeszcze mam pytanko odnosnie sprzegła:

czy w wypadku gdy odczuwam drgania po delikatnym nacisnieciu ( a w zasadzie dotyku) pedału sprzegla moze byc to przyczyną w czasie jazdy latania drazka zmiany biegow oraz drgan auta?Chce sie upewnic aby nie wydac kasy na sprzeglo czy co gorsza dwumasa.

2. Jaki objaw jest z ta plecionka?czy to na postoju tylko szarpie czy w czasie jazdy także?

Odnośnie sprzęgła, to ja też mam leciuteńkie drgania pedału pod nogą na wolnych obrotach, sprzęgło bierze wysoko, pod koniec skoku, przy ruszaniu nie szarpie, wszystko poza tym ok, mechanior powiedział że jeszcze dłuuuugo pojeżdżę, bo go pytałem czy to sprzęgło się kończy.

Buda raczej nie drży, tzn. jest jak w dieslu...

Dołączam się do pytania o koszty wymiany sprzęgła (AFN/AVG) i ewentualnie dwumasa (ile materiały i ile robota).

Opublikowano
  • Autor

ja miałem taki numer, ale to były krzywe tarcze z przodu - na gorących wjechałem w kałużę i gotowe - po wymianie - OK

ale drgania miales wtedy tylko przy hamowaniu?

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Johanus i cos nowego w sprawie tych dragan ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.