Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa ESP, kontrolka nie świeci


lisek8585

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem jak w temacie. Nie działa ESP, a kontrolka się nie świeci. Byłem u elektryka, podłączył VAG'a, czujnik stopu ok, przełącznik ok, vag się łączy bez problemu, czujnik kąta skrętu ok, w abs nie ma błędów. Po przyciśnięciu przycisku ESP kontrolka nie zapala się. ABS działa poprawnie. Czy ktoś ma jakieś pomysły?? Elektryk stwierdził, że to może być wina sterownika pompy abs. Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię ze ktoś ci powie co się stało. Teraz każdy elektryk będzie miał swoje wizje. Pojedz powiedz żeby zdiagnozował jak źle powie to nie płać. Wyjdzie na to ze wymienisz bezsensownie kilka rzeczy i tylko kasa w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to zmienia postać rzezy, zaczoł bym najpierw od sprawdzenia i przeczyszcenia wtyczek/gniazd, kable wymienione czy lutowane, jak lutowane to sprawdzic stan tych połączeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info znalecione w necie, moze warto sprawdzić inne możliwe przyczyny

Czujniki ESP ciągle monitorują następujące wartości:

prędkość obrotową każdego koła (przez czujniki ABS),

kąt skrętu kierownicy,

przyspieszenie poprzeczne samochodu,

ciśnienie płynu hamulcowego w przewodach,

prędkość obrotową wokół osi pionowej samochodu,

aktualną prędkość jazdy samochodu,

aktualny moment obrotowy, przekazywany na oś napędzaną,

aktualne przełożenie wybrane przez kierowcę lub przez komputer sterujący automatyczną skrzynią biegów.

W niektórych rozwiązaniach uwzględniane są dodatkowo takie parametry jak:

ciężar całkowity pojazdu (na podstawie układu regulującego twardość amortyzatorów),

ciśnienie w ogumieniu (czujniki na obręczy koła lub na podstawie różnic prędkości obrotowych sąsiednich kół),

różnice w wysokości lub rodzaju rzeźby bieżnika poszczególnych kół (porównanie prędkości obrotowej kół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS działa i wszystkie czujniki tj. kąta skrętu również. Przycisk również był sprawdzany.

---------- Post dopisany 23-01-2013 at 00:09 ---------- Poprzedni post napisany 16-01-2013 at 11:58 ----------

a czy po wypięciu wtyczki od sterownika ABS powinna się zapalić kontrolka ABS, ESP i hamulców?? Bo u mnie zapaliła się tylko od ABS i hamulców. I nie wiem czy wymieniać sterownik czy winy szukać w kablach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również brak reakcji na przycisk ESP.. Auto mam od niedawna, parkuję na dworze.. Generalnie system działa, ale nie można go wyłączyć przyciskiem ESP..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...